Kripto Haberleri

FOMC’nin açıklamalarının ardından piyasalar ne durumda?

Google News Abone Ol

Hafta boyunca kripto endüstrisinde meydana gelen en büyük olaylardan biri, ekonomik büyüme üzerinde beklenenden daha büyük bir etkiye sahip olan bir faiz artırımı riskini gösteren ABD Federal Açık Piyasa Komitesi
(FOMC) tutanaklarının yayınlanması oldu. Yatırımcılar bu tutanaklarla birlikte olayın sıcağıyla satış yapmaya gitse de bunun ardından piyasalar toparlanmış gibi duruyor.

Piyasalarda durum güncellemesi

Tutanağın etkileri ilk olarak, Cuma günü, kripto para piyasalarının değeri günü 930 milyar dolardan kapatmadan önce 916 milyar dolara düştüğünde hissedildi. NASDAQ da açıklamaların ardından biraz zorlandı ama günün sonunda yatırımcısına %0,12 oranında kazanç sunmayı başardı.

Kripto para birimleri için bugün pek de kötüye gidildiği söylenemez. Son birkaç gündür önemli yükseliş trenlerinin görüldüğü piyasalarda tutanakların etkisi uzun sürmüş değil. Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) sırasıyla %2,60 ve %1,18 artışla yatırımcısına kazandırdı. Lider isimler Bitcoin ve Ethereum ise yaklaşık %.1 gibi bir artış oranına sahip görünüyor.

CoinMarketCap verilerine göre göre %15’lik bir artışın ardından Quant için işler iyiye gidiyor. Bugün ayrıca MATIC ve UNI için de hatırı sayılır kazançlar görüldü.

Haber yayın saatleri itibariyle kripto para piyasalarının toplam market değeri 959 milyar dolar olarak ölçülüyor. Son 24 saatte bazı altcoin isimleri yatırımcılarına önemli kazançlar sunarken bu isimler daha çok swap projeleri oldu. Yatırımcılara merkezi borsaların aksine çok daha büyük bir hareket kolaylığı sunan bu platformlarda işlem hacimleri de giderek yükseliyor. Özellikle Çin’in uyguladığı sert yasakların ilk günlerinde bu projelere akın olmuştu. Alanında liderlerden olan Uniswap (UNI) de bu noktada pastada büyük bir paya sahip.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir