Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Fidelity International, Deutsche Börse’de Bitcoin ETP’si başlattı!

Google News Abone Ol

Büyük finansal hizmetler firması Fidelity International, SIX İsviçre Borsası ve Almanya’nın Xetra dijital borsasında Bitcoin paritesinde işlem gören bir ürünü listeleyecek.

Deutsche Boerse’den Salı günü yapılan duyuruya göre, fiziksel bir Bitcoin borsasında işlem gören ürün veya Fidelity International’ın ETP’si artık FBTC kodu altında Deutsche Boerse Xetra ve Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye hazır. Buna ek olarak, şirketin önümüzdeki haftalarda kripto yatırım aracını SIX Swiss Exchange’de listelemeyi planladığı bildiriliyor.

Fidelity Digital Assets, küresel borsa Eurex Clearing ile merkezi olarak temizlenecek olan fiziksel destekli Bitcoin (BTC) ETP’nin koruyucusu olarak görev yapacak. ETP’nin toplam harcama oranı %0,75’tir.

Yayınlandığı sırada FBTC, hem Xetra hem de Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda yaklaşık 3,83 avro veya 4,36 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin’in fiyatı şu anda 43.590 dolar ve Perşembe günü kısa bir süreliğine 45.000 doların üzerine çıktı.

deutsche

Xetra dijital borsası şu anda BTC, Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Litecoin (LTC), Cardano (ADA), Solana (SOL), Stellar (XLM), Tezos (XTZ) ve Tron (TRX) dahil olmak üzere kripto para birimleri imkanı sunuyor. Kasım ayında, varlık yöneticisi Invesco, borsada BTIC senedi sembolü altında bir BTC ETP’yi listelediğini duyurdu.

1969 yılında ABD merkezli Fidelity Investments firmasının bir yan kuruluşu olarak kurulan Fidelity International, 31 Aralık 2021 itibariyle yönetimi altında 812 milyar dolardan fazla varlığa sahipti. Firma daha önce Hong Kong merkezli BC Grubu dahil olmak üzere dünya çapında kripto ile ilgili firmalara yatırım yaptı.

İlgili: Fidelity: Bitcoin ‘üstün bir para biçimidir’!

Fidelity International, Avrupa’da kriptoya maruz kalan bir ETP’yi listelese de, ABD’deki ana şirketinin hala Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından değerlendirmeye alınan başvuruları var. Regülatör, Ocak ayında Fidelity’nin Wise Origin Bitcoin Trust spot ETF’sini reddetti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir