Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Fidelity: Bitcoin ‘üstün bir para biçimidir’!

Google News Abone Ol

Çok uluslu aracılık devi Fidelity, Bitcoin (BTC) hakkında Bitcoin First başlıklı bir makale yayınladı. Finansal hizmetler sağlayıcısı, BTC’nin diğer dijital varlıklardan ayrı olarak ele alınmasını istiyor.

Makale, BTC’nin piyasada işlem gören diğer yüzlerce dijital varlıktan temel olarak farklı olduğunu ve başka hiçbir dijital varlığın “parasal bir mal olarak” en iyi kripto para birimini geçemeyeceğini savundu.

Fidelity’nin makalesi, Bitcoin’i sadece bir teknolojiden ziyade üstün bir para biçimi olarak adlandırdı. Bu, en “güvenli, merkezi olmayan varlık biçimidir ve herhangi bir “iyileştirme” mutlaka ödünleşimlerle karşı karşıya kalacaktır.”

“Bitcoin, altının kıtlığı ve dayanıklılığı ile itibari paranın kullanım kolaylığı, depolanması ve taşınabilirliğini birleştirerek açıkça birçok iyi para kalitesine sahip.”

Küresel finansal hizmet sağlayıcısı, BTC’nin onu çalıştıran bir organizasyonu olmadığı ve temettü ödemediği veya nakit akışı olmadığı için sağlam bir para biçimi olmanın tüm özelliklerine sahip olduğuna inanıyor. Bitcoin’in kıtlığı ve merkezi olmayan doğası, yalnızca mükemmel bir parasal araç olma özelliklerine katkıda bulunur.

“Sadece bir para olacağını tahmin edecek kadar cesur olmayacağız, ancak ağların çok güçlü etkileri nedeniyle dijital varlık ekosistemine tek bir parasal malın hakim olacağına inanıyoruz.”

Fidelity, BTC’yi geleneksel yatırımcılar için dijital varlık piyasasına giriş noktası olarak görüyor ve yatırımcıların dijital varlıklara yatırım yapmak için iki ayrı çerçeveyi birleştirmelerini önerdi: Biri parasal bir mal (varlık sınıfı) olarak Bitcoin’e odaklanmalı.

Bitcoin’in takma adlı yaratıcısı Satoshi Nakamoto da onun sağlam bir para biçimi olmasını amaçladı ve BTC savunucuları on yıl boyunca aynı şeyi savundu. Bununla birlikte, küresel bir finansal hizmet sağlayıcısının BTC’yi üstün bir para biçimi olarak görmesi, ileride daha fazla benimsenmenin bir işareti olabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir