Kripto Haberleri

Felix Capital’den Web3 alanına 600 milyon dolarlık dev atılım!

Google News Abone Ol

Londra merkezli bir girişim sermayesi (VC) şirketi olan Felix Capital, bugüne kadarki en büyük fon toplama turunda 600 milyon dolar kazanmayı başardı. Ticaret ve para kazanma girişimlerine yatırım yapan şirket, yeni iş stratejisinin bir parçası olarak Web3’ün görünürlüğünü artırmak için toplanan fonların bir kısmını bu alan için kullanmayı planlıyor.

Felix Capital’den Web3 alanına önemli girişim

Dünyanın dört bir yanındaki girişim sermayesi şirketleri artık gözlerini internet teknolojileri ve kripto para birimlerini içeren yeni bir sektör olan Web3’e çeviriyorlar. Bunlardan biri de, iş planını mevcut çıkarlarının bir parçası olarak Web3’ü içerecek şekilde genişleten Londra merkezli bir VC şirketi olan Felix Capital’dir. En son fon toplama turuyla şirket, 500 milyon dolarlık ana hedefini aşarak 600 milyon dolar topladı. Bu, 1.2 milyar dolara ulaşan yönetim altındaki toplam varlıklarla, şirketin bugüne kadarki dördüncü ve en büyük fon toplama etkinliği oldu. Bir blog gönderisinde şirket, fonların önümüzdeki iki yıl içinde Avrupa ve Kuzey Amerika’da 20 ila 25 şirketi büyütmek için kullanılacağını söyledi.

Web3 unsurlarının şirketin son yatırım hedeflerine dahil edilmesiyle ilgili olarak şirket şunları söyledi:

İlgi alanlarımızı genişletiyoruz ve yaratıcılık, topluluk ve tabii ki iş için yeni bir platform olan Web3’ü geliştirmeyi planlıyoruz. Daha sürdürülebilir bir yaşam tarzı yaşamanın aciliyeti, dünya üzerinde olumlu etkisi olan kurucularla çalışma misyonumuz doğrultusunda ana tema haline gelecektir.

Felix Capital’in başkanı Frederick Court, şirketin yatırımının “öncelikle uzun vadeli bir iş olması ve iyi bir şirket yaratmanın uzun zaman alması” nedeniyle mevcut piyasa düşüşünün kendi faaliyetlerini etkilemeyeceğine inandığını söyledi.

Web3 alanına yatırım patlaması

Web3, yatırım alanlarını daha da genişletmek isteyen VC’ler için oldukça önemli bir konu haline gelmiş durumda. Felix Capital, Web3 çevresinde şirketleri destekleme niyetini ifade edenlerden sadece birisi ve diğer birçok şirket de yatırımlarını bu yeni alana aktarmayı düşünüyor.

9 Haziran’da Solana’nın yatırım iştiraki Solana Ventures, Güney Kore‘deki Web3 tabanlı yeni ürünleri ve işletmeleri desteklemek için 100 milyon dolar harcayacağını açıklamıştı. Haziran ayında da Binance Labs, kripto para teknolojileri, blok zinciri ve Web3 teknolojisi ile uğraşmayı teklif eden şirketleri hedefleyen 500 milyon dolarlık bir fonun başlatıldığını duyurdu.

Web3 alanına yatırım patlaması devam ederken, sektörde önemli bir yere sahip olan VC şirketlerinin bu alana ilişkin ön araştırmaları da devam ediyor. Bununla birlikte 2022 yılında daha fazla şirketin Web3 sektörünü genişletmek adına yatırım yapacağını öngörmek mümkün.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir