Altcoin HaberleriAmerika EndeksleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

Fed Toplantısı Bitcoin ve Altcoinleri Kötü Etkileyebilir!

Google News Abone Ol

Market daha sıkı bir fiyat politikası düşünmeye başlarken merkez bankası toplantılarının öncesinde daha spekülatif varlıklar düşüşe geçti.

Bu varlıkların içinde Bitcoin de vardı. 47.000 doların altına -ki bu geçen ay ulaştığı ATH fiyatının %30’u ediyor- düştü fakat sonradan stabil bir hale geldi.

Marketin sıkı fiyat politikası sırasında kripto para performansını düşünününce üzerinde fikir yürütebileceğimiz bir geçmiş elimizde bulunmuyor. En son Fed toplantısı sıkı para politikası yönünde bir yol izlenirken Bitcoin’in fiyatı şuanki fiyatının yaklaşık yüzde biri kadardı.

Bitcoin, son zamanlarda Omicron koronavirüs varyantı piyasaları korkuttuğu ve Jerome Powell’in faiz hakkındaki sert tutumundan dolayı Şükran Günü’nden sonra hisse senetleriyle birlikte keskin bir şekilde düştüğü için, son zamanlarda dijital altın gibi davranmadı.

Eğer Fed para politikasındaki sert tutumu devam ettirecek olursa varlık, riskli alım satım zamanlarında yatırımcılar için bir sığınak gibi görünmüyor. Buna karşılık, bir korelasyon varsa ve küresel merkez bankaları bu hafta beklenen tutumundan tolerans verirse, Bitcoin bir sıçrama yapabilir.

Bitcoin’in finansal piyasalardaki yeri hala tam olarak tanımlanmadı, ancak önümüzdeki günlerde nasıl tepki vereceği bize muhtemelen çok daha fazlasını anlatacak.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir