Kripto

FED PİYASALARIN BEKLENTİSİ YÖNÜNDE AÇIKLAMALAR YAPTI

ABD Merkez Bankası merakla beklenen faiz açıklamalarını yaptı.

Google News Abone Ol

FED yaptığı açıklamalarda faizi piyasaların beklentisi olan sabit tarafta tuttu.(%0.00-.00.25) Varlık alımlarının azaltılmasını da hızlandıracağını belirtti. Faiz üyelerinin tahminleri ise 2022 yılında 3 faiz artışı, 2023’te ise 3 faiz artışı öngördü.

FED Başkanı Powell basın açıklamasında bulundu. Basın açıklamasının son dakikalarında kripto varlıklar tarafında da açıklamalar yaptı.

-Ekonomik aktivite güçlü bir hızla gelişmeye devam etmektedir. Ekonomik kalkınca ve görünüm varlık alımlarının daha hızlı azaltılmasını gerektirdi. Ekonomik büyüme beklemeye hızla devam ediyoruz. Ekonominin bundan bir veya daha fazla yıl sonra nerede olacağını kimse bilmiyor.

-Son haftalarda artan COVID vakalarında yaşanan artış ve Omicron varyantı görünüm için risk yaratıyor.

-Kripto paraları finansal istikrar endişesi olarak görmüyorum.Kripto para birimleri risklidir hiçbir şey tarafından desteklenmemektedir.

Powell’ın açıklamalarından sonra ABD borsaları da %1’den fazla artışa geçerken Bitcoin ve altcoinlerde de artışlar görüldü.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir