EndekslerKriptoKripto HaberleriTüm Teknik Analizler

Fed Faiz Kararı Öncesi Piyasalardaki Son Durum! Yön Nereye?

Fed toplantısı ile açıklanacak faiz kararı küresel piyasalarda merakla bekleniyor. Mart ayı içerisinde belirlenecek olan yılın ikinci Fed faiz kararı için beklentiler faiz artırımı olması yönünde. Piyasaların tepkisi karara göre nasıl olacak?

Google News Abone Ol

Fed faiz için bugün açıklama yapacak. Karar, bugün (16 Mart’ta) Türkiye saati ile 21.00’de açıklanacak.

Bitcoin On-chain verileri 39.000 dolara doğru hacim patlamasına işaret ediyor!

Bununla birlikte, Moskovski Capital CEO’su Lex Moskovski, Blockchain ölçümlerine dayanarak BTC fiyat seviyelerine göre tarihsel açıdan önemli konsolidasyon aşamasında olduğuna dikkat çekti. Lex Moskovski, 39.000 dolar seviyelerinde Bitcoin tarihinin en büyük işlem hacminin kaydedildiğini aktardı ve 775 bin BTC’nin 38.700 dolar seviyesinde el değiştirdiğini gösterdi.

Kripto Para Piyasaları Faiz Kararına Nasıl Tepki Verecek?

Bitcoin/USDT Güncel Teknik Analizi

BTCUSDT 2022 03 16 11 03 36

Bitcoin’i 4 saatlik grafikte Türkiye saati ile saat 5 ve 6 da gelen ani hareketlenmelerle piyasadaki volatilitenin bugün çok olacağını anlayabiliyoruz. Bugün kaldıraçlı işlem açılmaması en doğru karar olacaktır. 36835$ seviyesindeki desteğin kaybedilmemesi kripto paralar için önemli. Üst seviyelerde fiyatın yakın zamanda tepki aldığı bölgenin aşılmasından sonra bir önceki tepenin kırılması bullish bir görünüm yaratacaktır.

 

ONS ALTIN GERİ ÇEKİLMEYE DEVAM EDİYOR!

XAU 1

Ons altın grafiğini incelediğimizde fiyatın tepki aldığı yerin önemli bir seviye olduğunu söylemekte fayda var. 2075$ seviyesinin aşılması durumunda diğer para piyasalarında geri çekilmeler görebilirdik. Altın şu an önemli bir destek konumunda. Buradan alacağı tepkiyi izlememiz gerekiyor. Bu bölgenin kırılmasından sonra alttaki fibonacci seviyeleri ve trend çakışıyor. Oralardaki tepkileri de izlemek gerekiyor.

S&P 500 Grafiğimizdeki Destek Seviyeleri Çalışıyor!

SPX 1

Daha rahat inceleyebilmemiz için çizgi grafik şeklinde takip ettiğimiz S&P 500 grafiğinde belirttiğimiz destek ve direnç seviyeleri iyi çalışıyor. Grafikteki destek seviyelerini baz alırsak 4166.44 seviyesinde fiyat çift dip yapmış gibi gözüküyor. 4307 seviyesinin aşılmasıyla biraz daha rahatlayabilir. Aynı zamanda o seviye düşen trend ile kesiştiğinden dolayı o bölgenin aşılması bu endekste pozitif görüntülere yol açabilir. 4166 seviyesinin altına inmesiyle beraber alttaki destek seviyelerini takip edebiliriz.

NASDAQ ENDEKSİ GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ!

NASDAQ

NASDAQ uzun süreli yükselişinden sonra düşüş yönünde hareketlenmeler yapıyor. Düşüşten önceki yüksek dip seviyesini kırdıktan sonra destek seviyelerinden yükseliş beklemek yerine bir önceki düşük tepe bölgesini kırmasını beklemek daha sağlıklı olacaktır. Yani marketteki bearish görüntünün bullish görüntüye dönmesini beklemeliyiz. Belirttiğimiz destek seviyelerinin endeks için önemli destekler olduğunu düşünüyoruz.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

 

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir