Metaverse Haberleri

FC Porto, Avrupa’da Metaverse’e katılan ilk kulüp oldu

Google News Abone Ol

Portekiz futbol kulübü FC Porto, Upland Metaverse sanal dünyası üzerinde stadyumunu dijitalleştirmeye hazırlanıyor. Buna ek olarak projede, kulüp tarafından taraftarların platformda satın alabilecekleri takım ve oyuncularla bağlantılı olan NFT’ler de sunulacağı açıklandı.

FC Porto, Avrupa’da Upland ile işbirliği yapan ilk kulüp oldu

Gerçek dünya coğrafyası üzerine kurulu bir Metaverse projesi olan Upland, her geçen gün farklı şirketlerle iş yapmaya ve onları sanal dünyasına çekmeye devam ediyor. Bunların arasına en son katılan isimse Portekiz futbol kulübü FC Porto oldu.

Upland, kişi veya şirketlerin sanal ortamlar oluşturmak ve gelir sağlayan cazibe merkezleri veya işletmeler oluşturmak için kullanabilecekleri bir “dijital arazi” satın almalarına olanak tanımaktadır. Bu sanal ortam aynı zamanda alışveriş yapabilen veya ödül kazanabilen ziyaretçileri olan spor kulüpleri için de son zamanlarda potansiyel bir taraftar etkileşimi aracı görevi görüyor.

FC Porto’nun Estádio do Dragão adındaki sanal stadyumu, taraftarlar için yeni bir dijital deneyim fırsatı olacak. Buna ek olarak girişimin, Porto şehrinin de platforma dahil edilmesiyle aynı zamana denk geldiğini belirtmek gerek.

FC Porto’nun Metaverse ile ilgili bu önemli projesinin lansmanın ilk aşamasının, önümüzdeki 2022-2023 futbol sezonunda gerçekleşeceği duyuruldu.

FC Porto pazarlama direktörü Tiago Gouveia tarafından Pazartesi günü yapılan açıklamada, “Sadece bunun taraftarlarla etkileşim kurmamızın başka bir yolu olduğunu söylemek istiyorum.” dedi.

Tiago Goveia, Porto’nun şehri, stadyumu, oyuncuları ve taraftarlarıyla Metaverse üzerinde kendi ekosistemini kuran dünyadaki ilk futbol takımı olduklarını da sözlerine ekledi.

Tiago Goveia, “Her zaman yeni fırsatlar arıyoruz ve Metaverse’ün bizden daha iyi olmasına izin vermeyeceğiz. Bu ortaklık da bunun kanıtıdır.” dedi.

Upland’ın kurucu ortağı ve CEO’su Dirk Lueth ise, “FC Porto’yu Upland Metaverse’e katılan ilk Avrupa futbol kulübü olarak ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir