Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Fas, Kuzey Afrika’da Bitcoin ticaretinde bir numara!

Google News Abone Ol

Singapurlu bir kripto para birimi sağlayıcısı ve toplayıcısı olan Triple A’nın tahminleri, 0.9 milyon insanın veya Fas’ın toplam nüfusunun kabaca %2,4’ünün şu anda kripto para birimine sahip olduğunu belirtiyor.

Bu, krallığı Kuzey Afrika’daki en iyi ülke ve ilk 50 kripto para birimi nüfus yüzdesine sahip ülke konumuna getiriyor.

Ne yazık ki kripto meraklıları için son yıllarda kripto yasalarında herhangi bir değişiklik olmadı. Fas Döviz Bürosu’na göre, “herhangi bir finans kurumu tarafından desteklenmeyen gizli bir ödeme sistemini” desteklenmeyecek. Yasa 2017’de yürürlüğe girerken, yasak benimsenmeyi engelleyemedi ve verilerin gösterdiği gibi, Faslı kripto meraklıları kararı atlamaya devam ediyor.

Fas’ın geleceğini desteklemek için Harmattan Energy, Afrika’nın en büyük rüzgar çiftliklerinden birini inşa etmeye hazırlanıyor. Sahra bölgesi Dakhla’da kurulan 900 MW’lık dev rüzgar sahasının amacı blok zinciri hesaplamalarını güçlendirmek. Bitcoin madenciliği ve ticareti şu anda yasa dışı olduğu için grup, Bitcoin madenciliğini açıkça iddia edemiyor.

Bununla birlikte, elektrik üretiminin en az %20’sini Fas hükümetine geri satmak uygulanabilir bir çözüm olabilir. Harmattan’dan bu yılın ilk çeyreğinin sonunda ilk sonuçların alınması bekleniyor.

Faslı milletvekillerinin Bitcoin’i yasaklama konusunda geri adım atıp atmayacağını zaman gösterecek. Halihazırda Fas, bir yeraltı faaliyeti olarak kalsa da Kuzey Afrika’daki sorumluluğu sürdürmeye devam edecek.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir