NFT HaberleriKripto Haberleri

Eurovision’u kazanan Ukraynalı gruptan yardım amaçlı NFT projesi

Google News Abone Ol

2022 Eurovision Şarkı Yarışması’nın galibi Ukraynalı Kalush Orkestrası, yardım amaçlı bir NFT projesi başlattığını duyurdu. Açık artırmanın 25 Mayıs tarihinde ve Ukrayna’nın resmi yardım amaçlı NFT müzesi olan MetaHistory’de başladı ve ve yalnızca 28 Mayıs’a kadar sürecek. Teklifler, kripto paralarla veya fiat para biriminde (Monobank aracılığıyla) kabul edilecek ve en çok teklifi veren kişi bu yardım amaçlı NFT’yi almaya hak kazanacak.

Kalush Orkestrası’ndan Ukrayna için NFT müzayedesi

Eurovision Şarkı Yarışması 2022, 14 Mayıs’ta İtalya’nın Torino kentinde gerçekleştirildi. Etkinliğin 34 ülkede 161 milyon izleyicisinin olduğu ve 18 milyon kişinin de yarışmayı YouTube ve TikTok’ta çevrimiçi olarak izlediği açıklandı. Kazanan, Kalush Orkestrası tarafından seslendirilen Stefania şarkısı oldu. Grup, Eurovision Cam Mikrofon NFT kupasını Ukrayna’ya yardım etmek için bağışlayacak.

NFT’yi satın alan kişinin şunları elde edeceği açıklandı: “Bir mikrofon ve Kalush Orkestrası içeren %100 benzersiz bir dijital NFT dosyası.” Kalush Orkestrası üyeleriyle özel toplantılar ve akşam yemeklerinin de yine bunu satın alan kişiye hediye olacağı açıklandı. Söz konusu çekiliş girişimi, Kültür ve Enformasyon Politikası Bakanlığı, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ve Eurovision Şarkı Yarışması’nı düzenleyen yayıncılar birliği olan Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından desteklendi.

Rusya’nın bu yıl Eurovision’a katılmadığı popüler Avrupa kültür etkinliğine toplamda Rusya dahil kırk ülke katılmadı. Ukraynalı şarkı yarışmayı büyük bir farkla kazandı ve tamamen Ukrayna dilinde yazılan ilk şarkı olarak tarihe geçti. Bu nedenle, seçmenlerinin sadece Kalush Orkestrası’nın müziğini değil, bir bütün olarak ülkenin mücadelesini desteklediğine inanılmaktadır.

Crystal analiz şirketine göre, savaş sırasında Ukrayna’ya yapılan kripto para bağışları tarihin en büyüğüydü. 12 Mayıs 2022 itibariyle toplanan toplam bağış 82 milyon doların üzerindeydi. Bu göz önüne alındığında, Avrupa’da NFT kupası olarak “Kristal Mikrofon”u çıkarmak için ilk girişimin yine Ukrayna’ya ait olması şaşırtıcı değil.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir