Haftalık Bülten

Ethereum’da Gas Fee’ler Ağustos 2021’den Bu Yana En Düşük Seviyede! Ethereum’un Geleceği Ne Olacak?

Veriler, Ethereum'daki ortalama gas fee'nin yılın başından bu yana hızla düştüğünü ve 9 Mart'ta 40.82 Gwei'ye  kadar düştüğünü gösteriyor. 

Google News Abone Ol

Ethereum’da Gas Fee

Ethereum (ETH) blok zincirindeki gas fee’ler, Ağustos ayından bu yana en düşük seviyelere düşmesine rağmen hâlâ çok yüksekler. NFT’lerin 2021 boyunca ve 2022’nin başında popülaritesi arttıkça, gas feeler fırladı, ancak şimdi 50 gwei kadar düştü.

CryptoRank’e göre, Ethereum blok zincirindeki ücretler 9 Mart 2022’de altı ayın en düşük seviyesine ulaştı. Bir önceki en düşük seviye Ağustos 2021’de görüldü. Gas feeler, Ethereum ağındaki bir işlemi tamamlamak için gereken “gwei” miktarını ifade ediyor ve bu rakam 10 Ocak 2022’den beri düşüyor.

Kripto para birimi veri toplama aracı CryptoRank, Eylül ve Aralık 2021’deki ani artışların ardından Ethereum ağındaki gas fee’lerin tekrar düşük olduğunu doğruladı, çünkü NFT’lere ve merkezi olmayan finansa olan ilgi geçen yılın üçüncü ve dördüncü çeyreğinde arttı.

DeFi ve Katman-2 Ethereum

Gas fee’lerde düşüşün olası bir nedeni, merkezi olmayan finans uygulamalarının Terra, Binance Smart Chain ve Avalanche gibi diğer ağlarda tanıtılmasıdır. Son gelen verilere göre: Ethereum, DeFi’de kilitlenen toplam değerin %54,62’sini oluşturuyor, onu %12,79 ile Terra, %5,94 ile Binance Smart Chain takip ediyor.

Arbitrum gibi katman 2 çözümlerinde işlem etkinliğindeki artışlar da artıyor, işemi ana Ethereum ağından uzaklaştırıyor ve muhtemelen ana ağdaki ücretleri düşürüyor. Katman-2 işlemleri zincir dışı gerçekleştirilir ve ardından Ethereum ana ağına gönderilir. Bununla birlikte, 2. katmanda kilitlenen ETH değerinin Ocak 2022’nin sonunda zirveye ulaştığı düşünüldüğünde, bu hipotez çok mantıklı görünmüyor.

Ethereum DeFi

İlginizi Çekebilir: Geçtiğimiz Haftanın En Pahalı NFT’leri! Kaç dolara satıldılar?

NFT Verileri, GascFee’lerin Düşüşüyle Yakın Bir Korelasyon Gösteriyor

NFT’lere olan ilgi, özellikle Aralık 2021 ile Şubat 2022’nin başı arasında arttı ve bu, Google arama sayılarına yansıdı.

Eminem, Paris Hilton ve diğerlerinin ilgisi yükselişi körükledi. NFT’lere olan ilgi o zamandan beri dalgalandı ve OpenSea’de günlük toplam işlem hacmi 1 Şubat 2022’de 360 ​​milyon dolardan 8 Mart 2022’de 290 milyon dolara düştü.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir