Ethereum HaberleriKriptoKripto HaberleriTeknik Analiz
Trend

Ethereum’da Dip Neresi? Altcoinler Ne Kadar Daha Düşer? Ethereum Güncel Teknik Analizi

Ethereum/USDT paritesini ve Ethereum/BTC paritesini yorumlayıp altcoinlere etkisini yorumluyoruz.

Google News Abone Ol

ETHEREUM VERİLERİ NASIL TAKİP EDİLİR?

Ethereum balinalarının cüzdanını takip edebilmek çok önemli. Buradaki transferlerin, yatırmaların veya çekmelerin takibini yapmak bir bakıma balinaların ne işlemler yaptığını bize gösteriyor. Peki bu balinalara nasıl ulaşabilirsiniz? Biraz da bundan bahsedip örneklendirelim.

Öncelikle ilk adım olarak etherscan.io sitesine girmemiz gerekiyor. Direkt alttaki linke tıkladığınızda size güncel listeyi açar.

https://etherscan.io/txs?p=5

Siteye giriş yaptığımızda böyle bir sayfa açılıyor burada en fazla Ethereum’a sahip olan cüzdanları görüyoruz. Name Tag kısmı bize birazcık ışık tutuyor. Mesela 20. Cüzdan olan EthDev’i inceleyelim.

EthDev Hareketlerinin Piyasaya Etkileri

ethwhale

EthDev 17 Mayıs 2021 tarihinde Kraken borsasına 35.000 Ethereum gönderdi. Sonrasındaki fiyat aksiyonunu çok net bir biçimde görebiliyoruz. En yakın tarihte 20.000 Ethereum Kraken borsasına gönderdiler ve fiyat oradan yaklaşık %45 düştü. Grafikte işaretlediğimiz yerlerde bu takipleri yaparak ona göre aksiyon alabiliriz. Grafiğin altındaki linkte bu transferin detaylarını görebiliriz.

ethdev

https://etherscan.io/tx/0xf22e8254c32866d28f5b69f009d59ca2b45891f05e2a073b94679bd107c828a1

ETH/USDT GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

ETH

Ethereum 19 Mayıs düşüşünden sonra oluşturduğu Range yapısının EQ kısmından destek buldu desek yalan olmaz. 2305$ seviyesinin kırılımı bizi sırasıyla 2168$ ve RL (Range Low) bölgesinin (1834$-1725$) testine götürebilir. Burada önemli olan şey Ethereum grafiğini incelerken olası düşüş veya yükseliş senaryolarında diğer altcoinlerin aldığı aksiyonlar diyebiliriz. Bu sebeple grafiği incelerken bir yandan Ethereum ağındaki farklı coinlerin aksiyonlarını da incelemeliyiz.

ETH/BTC GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

ETH2 1

ETH/BTC paritesi de aynı şekilde EQ noktasından tepki aldı. Bu tepki ile üstteki alana(0.07347-0.075293) doğru bir rahatlama hareketi gelebilir. O hareketle birlikte içeride kalanlar veya EQ bölgesinden pozisyon alanlar satış yapabilirler. Bunları göz önünde bulundurarak hareket etmek gerekiyor diye düşünüyorum.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir