Altcoin HaberleriBlockhainEthereum HaberleriKriptoKripto Haberleri

Ethereum Topluluğuna Tatil Airdrop’u!

Google News Abone Ol

Gas DAO adlı yeni bir proje, Ethereum’un en aktif kullanıcılarına tokenlar göndererek bugün başlatıldı.

Proje, GAS token arzının %55’ini en aktif Ethereum kullanıcılarının 643,000’ine tahsis etti. Dağıtılan miktar, her kullanıcının Ethereum ağında harcadığı gaz miktarına göre hesaplandı. “Snapshot”‘tan önce işlem ücretlerine 1.559 dolardan fazla harcamış olan kullanıcılar airdrop için uygundu.

1.559 dolarlık eşik büyük olasılıkla ağın Londra hardfork’unun bir parçası olarak gönderilen EIP-1559 yükseltmesine karşılık bir saygı işareti olarak seçildi. 5 Ağustos’ta başlatılan yükseltme, her blokta Ethereum işlem ücretlerinin bir kısmını yakan yeni bir gaz ücreti mekanizması getirdi. Daha önce, tüm işlem ücretleri Ethereum madencilerine gidiyordu. Protokolün yeni mekanizma tanıtıldığından bu yana yaklaşık 4,9 milyar dolar değerinde 1,29 milyon ETH yaktığı belirtiliyor

Projeyi tanıtan blog gönderisine göre, Gas DAO, zincir içi ve dışı yönetişim yoluyla “Ethereum ağının aktif kullanıcılarının kalp atışı ve sesi” olmayı umuyor. Bir milyardan fazla GAS tokenine sahip kullanıcılar, yönetim önerileri sunabilecekken, en az 1,78 milyon token sahibi olanlar, projenin Discord sunucusundaki özel bir kanala erişim kazanacak.

Geçen yıl ETH fiyatı arttığından, Ethereum ağındaki işlem ücretleri de fırladı. Sonuç olarak, birçok kullanıcı Binance Smart Chain, Solana ve Avalanche gibi daha ucuz Ethereum rakiplerine sığındı.

Gas DAO şimdi Etheruem’in en sadık topluluk üyelerine kulak vermek istiyor. Proje Twitter adresinde şunu yazdı:

“1. Günden itibaren tarihin en büyük ücretsiz ve adil dağıtımlarından biri aracılığıyla zincir üstü bir DAO olarak oluşturulan Gas DAO, şimdi size toplu istek ve ihtiyaçlarınızı duyurmak için bir platform sunuyor.”

Etherscan verilerine göre, basın zamanında 23.274’ten fazla kullanıcı airdrop’u talep etti. GAS tokeni şu anda yaklaşık 25 milyon dolarlık piyasa değeri ve toplam bir trilyon token arzı ile bir sentin çok altında işlem görüyor. İronik olarak, birçok alıcı için, airdrop talep etmek için gereken gaz ücretleri, GAS jetonlarının değerinden daha yüksektir.

Gas DAO, bu tatil sezonunda yüksek profilli bir airdrop ile piyasaya sürülen tek Ethereum DAO’su değil. OpenDAO adlı başka bir proje, Noel arifesinde benzer bir airdrop ile bir token başlattı ve NFT pazarında OpenSea’da işlem yapan herkesi ödüllendirdi. OpenDAO’nun SOS tokeni toplandı ve Noel Günü’nde projenin piyasa değerini 300 milyon doların üzerine çıkardı, ancak şimdi en yüksek seviyelerinden %62 düştü.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir