Teknik AnalizCardano Teknik AnalizEthereum Teknik AnalizSolana Teknik Analiz

Ethereum, Solana ve Cardano teknik analiz: Haftanın kazananları!

Google News Abone Ol

Zor bir haftanın ardından Ethereum, Cardano ve Solana için bir yükseliş trendi başladı ve ani olarak önemli değer kazançları kaydedildi. Teknik analizlere göre, ABD TÜFE veri duyurusu ve yaklaşan enflasyondan kurtulan altcoinler haftayı daha iyi seviyelere sürükleyebilir. Önemli para girişlerinin de görüldüğü kripto para piyasalarında özellikle ETH, SOL ve ADA için yatırımcıların yüzü gülebilir.

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi, ekonomik görünüm değiştikten sonra fiyatlarında son haftaların yeni zirvelerini görmeyi başardı. Bununla birlikte, Ethereum ve Solana fiyatları kısa vadede bir kırılmaya tanık olabilir.

Ethereum için güncelleme havası devam ediyor

Eylül 2022 için planlanan Ethereum birleşmesi, ETH fiyatındaki artışı daha da körükleyebilir. Altcoin, “dip satın al”dan “Triple Halving” ve “Flippening”e kadar hızlı bir değişim görmeyi başardı. Analistler, ETH fiyat artışı için bir katalizör olarak Ethereum birleşmesini işaret ediyor.

ethereum eth teknik analiz

Ethereum Vakfı’ndan bir geliştirici olan Tim Beiko, 19 Eylül 2022’nin iş kanıtından hisse kanıtına geçiş için geçici tarih olduğunu duyurdu. Şaşırtıcı bir şekilde, Ethereum fiyatının 1.506 dolar ve 1.600.85 dolara ulaşana kadar yükselmeye devam etmesi halen muhtemel. Ayılar Ethereum üzerindeki hakimiyeti tekrar ele alamazsa, altcoin 2.326 dolar hedefine doğru yükselecektir.

Solana ağındaki projeler büyümeye devam ediyor

Solana’nın önde gelen NFT platformu Magic Eden, Magic Driver ile Web3 alanına genişlemeyi planladığını duyurdu. NFT piyasası, Solana blok zinciri ile birlikte daha yüksek ticaret hacmi ve sermaye girişi için itici bir güç yaşamış durumda. Yeniden canlanan kripto piyasası ve artan sermaye girişleriyle birleştiğinde Solana’nın fiyatı da yükselmeye başladı ve bir gecede neredeyse %7 artış yaşadı.

solana sol teknik analiz

Solana fiyatı 60.39 dolar noktasını hedefliyor; momentum azaldıkça ve devraldıkça, altcoinin yükseliş trendi sınırlı olabilir. Eğer Solana’nın fiyatı yükselmeye devam ederse, bir sonraki hedef ise 70 dolar olacaktır.

Cardano fiyatı ne durumda?

Cardano fiyatı 0,43 dolarlık destek seviyesine uzun bir süre tutundu ve 2022 Haziran ortasından bu yana net bir trend oluşturamadı. Her sıçrama ile Cardano’nun fiyat eğilimi menzil kaybederek altcoin projesini zayıflattı. Likidite koşusunu Cardano’nun konsolidasyonu izledi ve altcoin haftalarca ayılar tarafından domine edildikten sonra toparlanmaya başladı.

Cardano’nun fiyat trendi, 200 günlük hareketli ortalamayı çevirdikten sonra yükseldi ve ADA, 0,62 dolarlık bir hedef için koşuya başladı. Son 24 saatte 0,50 dolarlık direnci aşmak için uğraşan ADA, şu anda 0,49 dolarda bulunuyor. Bu noktayı bir şekilde desteğe çevirmesiyle birlikte de 0,62 dolarlık senaryo devreye girecektir. Ancak geri çekilmenin başladığı bir senaryoda altcoin için 0,43 dolara geri çekilme görebiliriz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir