NFT Haberleri

Ethereum NFT satışları ve hacimleri sabit kalmaya devam ediyor

Google News Abone Ol

Popüler NFT pazaryeri OpenSea üzerinden elde edilen verilere göre, Ethereum’un değiştirilemez token (NFT) uzun bir süredir sabit kaldığı göze çarpıyor. Platformda satışlar ve tekil kullanıcı sayısı da Haziran ayından bu yana aynı kaldı. Ancak, bu NFT’lerin dolar bazında fiyatları, Ethereum fiyatlarındaki düşüş nedeniyle önemli bir miktar azalmış durumda.

Ethereum NFT fiyatları sabit ilerliyor

Dune Analytics’ten alınan veriler, Temmuz ayında Openea pazarında yaklaşık 1,61 milyon Ethererum NFT‘nin alınıp satıldığını, Haziran ayında ise 1,54 milyon Ether NFT’nin alınıp satıldığını göstermekte. Haziran ayında 393.000 olan benzersiz kullanıcı sayısı Temmuz ayında 400.000’in üzerine çıktı. OpenSea’de işlem yapan kullanıcılardaki artışa rağmen, bu varlıkların dolar değeri düşmüş durumda. Dune Analytics ayrıca Temmuz ayında, Haziran ayındaki 695 milyon dolarlık Ethereum NFT hacmine kıyasla 495 milyon dolardan biraz fazlalık bir Ethereum NFT hacmi gördüğünü ortaya koyuyor.

Veriler, dolar bazında satış hacminde aylık %29’luk bir düşüşü göz önüne seriyor. Mevcut günlük işlem hacimleri bu şekilde devam ederse, OpenSea Temmuz’u yaklaşık 530 milyon dolar değerindeki Ethereum işlem hacmiyle bitirebilir ve bu da aydan aya yaklaşık %24’lük bir düşüşü temsil edebilir. Ticaret hacmi ve satışlarla ilgili kesin rakamlar ay sonuna kadar belli olmayacak olsa da, bu varlıkların alım satımı bir nebze de olsa güçlü kalmaya devam ediyor. OpenSea, bilindiği üzere en büyük NFT pazarıdır. Ancak bu platform, Ethereum NFT’lerini listeleyen tek pazar değil. NFT’ler, web 3.0 ve kripto alanının kritik bileşenlerinden biri haline gelmiş durumda ve daha geniş kripto para birimi piyasasındaki ayı piyasasına rağmen güçlü fiyatlarını korumaya devam ediyor.

Solana blok zincirinde NFT satışları

Solana ağındaki NFT ticaret faaliyetleri, Ethereum’a kıyasla önemli ölçüde yavaşlamış durumda. CryptoSlam, Temmuz ayında 52.4 milyon dolar değerinde Solana NFT ticareti yapıldığını gösterirken, mevcut rakamlara göre %43 düşüşle Haziran ayındaki 91,5 milyon dolar seviyesinden aşağı inildi.

Platform, Haziran ayındaki 1,56 milyona kıyasla bu ay Solana ağında yaklaşık 1,45 milyon NFT satışı yapıldığını gösteriyor. Ayrıca, Haziran ayında yaklaşık 136.000 benzersiz alıcıya kıyasla, blok zincirinde bu ay 110.000’den az benzersiz alıcı olduğu açıklandı.

Solana NFT’lerinin ortalama satış fiyatı Mayıs’taki 212 dolardan Haziran’da 59 doların altına düştü. CryptoSlam ayrıca mevcut işlem fiyatının 36 dolar civarında olduğunu gösteriyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir