Nedir ?

Ethereum Nedir? Ethereum Madenciliği, Ethereum ve Bitcoin Farklılıkları

Google News Abone Ol

Ethereum Nedir?

Ethereum(ETH) merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasını sağlayan ve kripto para birimlerinin altyapısını oluşturan açık kaynak kodlu bir blockchaindir. Bitcoin’den sonra en büyük piyasa değeri ve dominansa sahip sanal paradır. Platform, 2015 yılında resmi olarak başlatıldı ve Ethereum fikrini gerçek, işleyen bir ağa dönüştürdü. Hiçbir hükümet veya şirketin üzerinde hakimiyete sahip olmadığı Ethereum yenilikçi sistemi ile bize güvenli bir gönderim ağı sunuyor.

Ethereum hızlıca büyümesi ile son yıllarda spekülatif bir yatırım haline geldi ve alım satımlarda oldukça fazla bir şekilde kullanılıyor. 1 Ocak 2021 tarihinde 736 dolar seviyesinden işlem gören Ethereum 21 Ekim’de tarihinin en yüksek seviyesi olan 4366 doları gördü. Ethereum’un günümüzdeki fiyatı ise 3170 dolar.

İlgili Makaleler

Erc-20 ağı Ethereum platformunda bulunan işlevsel hale gelmesi için kullanılan bir protokol standardıdır. Sadece Ethereum ağında çalışan bir sistemdir ve hızlı işlemler sağlar. BAT,REP,OMG gibi piyasada fazlaca bulunan birçok coin erc-20 ağını kullanır ancak günümüzde Ethereum ağının yüksek kesintileri nedeni ile kullanıcılar başka gönderim şekillerini denemekte.

Ethereum ve Bitcoin’in Farklılıkları Nelerdir?

bitcoin ve etherum vadeli islem hacmi 32 trilyon dolari astiaaaa
Ethereum da Bitcoin gibi madenciliği çokça yapılan ve oldukça yüksek kazanç elde edilebilen bir madencilik sistemine sahiptir. Ayrıca Ethereum madenciliği yapmanız için Bitcoin’de olduğu gibi özel devreler kullanmanız gerekmediğinden oldukça kolay bir madencilik sistemine sahiptir. Ayrıca ne kadar iyi bir sisteme sahip olduğunuza göre kazancınız artacaktır.

Ethereum uygulamalar, akıllı sözleşmeler ve diğer işlemleri sağlarken Bitcoin bize bu işlevleri sunmuyor. Bitcoin günümüzde yalnızca para birimi deposu olarak kullanılabiliyor. Ayrıca Ethereum işlemleri Bitcoin’e oranla çok daha hızlı işler. Bitcoin ağında her 10 dakikada bir yeni bloklar doğrulanırken, Ethereum ağında yeni bloklar her 12 saniyede bir doğrulanır. Bir diğer farklılık ise Ether coinlerinin sayısında bir sınır olmamasına karşın Bitcoin’in 21 milyonu geçmemesidir.

Ethereum’un Bize Faydaları Nelerdir?

Geniş ve kararlı bir küresel topluluğa ve blok zinciri ve kripto para biriminde en büyük ekosisteme sahip olması. Geniş fonksiyon yelpazesi. Ethereum, dijital para birimi olarak kullanılmasının yanı sıra, diğer finansal işlem türlerini işlemek, akıllı sözleşmeleri yürütmek ve üçüncü taraf uygulamalar için veri depolamak için de kullanılabilir. Sürekli yenilikçi olması. Ethereum geliştiricilerinin sürekli olarak ekosistemi yenilediğini görmekteyiz.

ETHEREUM GÜNCEL ANALİZİ

Adsiz 2

ETH’da pembe bölgenin altında gün kapanışları sıkıntılı duruyordu. Kesikli çizginin altında fitil olarak kalması pozitif bir durum. Yukarıdaki pembe ok sert kırıldığında market yapısı bearishe evrildi. Oranın üstüne atması gerekiyor tekrardan. Şu anlık fiyat 3429$ direncine yaklaşmış durumda. Hacimli kırılımlarla gelen yukarı hareketlenmeler altcoinlerde güzel fiyatlanmalara sebep olabilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir