Altcoin HaberleriBlockchain HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto Haberleri

Ethereum Merge Testi Çoğunlukla Başarılı, Sadece Küçük Bir Problem Var!

Google News Abone Ol

Salı günü, Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Kiln’in Ethereum Merge’i başarıyla geçtiğini ve doğrulayıcıların işlemleri içeren birleştirme sonrası bloklar ürettiğini tweetledi. Kiln, mevcut genel test ağları yükseltilmeden önceki son Merge test ağı (eski adıyla Ethereum 2.0) olacak. “Birleştirme”, Ethereum’un Yürütme Katmanını mevcut iş kanıtı (PoW) katmanından almayı ve bunu İşaret zincirinden Konsensüs Katmanı ile birleştirmeyi ve blok zincirini bir hisse kanıtı (PoS) ağına dönüştürmeyi içerir. Vakıf:

“Bu birleştirme, Ethereum’da altı yıllık araştırma ve geliştirmenin doruk noktasına işaret ediyor ve 2022’de ana ağda piyasaya sürüldüğünde daha güvenli bir ağ, öngörülebilir blok süreleri ve güç kullanımında %99,98+ azalma ile sonuçlanacak.”

 

eth2

Ancak, test sırasında her şeyin plana göre gitmediği görülüyor. Kiln Explorer’a göre, sözleşme oluşturma ile ilgili birkaç hata vardı. Takip eden bir tweet’te Beiko, bir müşterinin tutarlı bir şekilde blok üretmediğini söyledi, ancak “ağ istikrarlı,> 2/3 doğrulayıcı doğru şekilde sonlandırılıyor”. Bir Ethereum geliştiricisi olan Marius Van Der Wijden de konuyla ilgili yorum yaptı ve Prysm’in Kiln’deki geçiş sırasında kötü bloklar önerdiğine dikkat çekti.

İlgili: Agave ve Hundred Finance DeFi protokolleri 11 milyon doları kötüye kullandı!

Prysm, Ethereum Consensus spesifikasyonunu uygulamak için bir Go programlama dili çeşididir. Van Der Wijden tarafından söylendiği gibi, bir bloğun gaz değeri başına yanlış taban ücrete sahip olduğu ortaya çıktı ve bunu gerçek beklenen taban değerle değiştirmek sorunu çözmüş gibi görünüyor. Ethereum Vakfı, resmi yol haritasında, Merge yükseltmesinin 2022’nin ikinci çeyreğinin sonunda gönderileceğini belirtiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir