Kripto

Ethereum Kurucusu: Ayı Piyasası Fayda Sağlayabilir

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin ayı piyasasının bazı durumlar için fayda sağlayabileceğini söyledi.

Google News Abone Ol

Ayı Piyasası ve Buterin’in Gözünden Faydaları

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin Bloomberg ile yaptığı röportajda endüstrinin gerçekten bir şeyler inşa eden üyelerinin ayı piyasasını hoş karşılayacağını söyledi. Kripto para piyasasındaki düşüşlerin yeni bir ayı olup olmadığında emin olmadığını söyleyen Ethereum kurucusu bunun kripto piyasası için olumlu olabileceğini düşündüğünü söyledi.

“Kripto ile derinden ilgili insanlar ve özellikle üretken kesim ayı piyasasını memnuniyetle karşılar. Bu kişiler ayı piyasasından memnuniyet duyar çünkü geride bıraktığımız dönem gibi fiyatların ciddi şekilde yükseldiği uzun dönemler insanları mutlu etse de bunun yanında çok kısa vadeli spekülatif bir ilgiyi de üstüne çeker.”

Ethereum günümüzde yaptığı zirvenin çok altında 2724 dolardan işlem görmekle beraber 2021 yılının son çeyreğinde Ethereum 4366 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. Ethereum gelişime açık bir proje ve güçlü bir ekip tarafından yönetiliyor. Belirli dezavantajlar ortadan kaldırılırsa Ethereum gün geçtikçe büyümesine devam edecek gibi görünüyor. Ethereum nedir yazımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

et1

Buterin ayrıca ayı piyasasında gelen genel düşüşler ile birlikte iyi projelerin ayakta kalabileceğini ve sürdülebilirliklerinin görüleceğini belirtti. Bu düşünce genel olarak doğru bir düşünce olsa da ayı piyasasında fiyat aşağı çekildiğinden projelerin sürdürülebilir olup olmadığını görebilecek olsak dahi ayı piyasasındaki dalgalanma genel olarak piyasa üzerinde yatırım yapan yüksek bilgi birikimine sahip olmayan insanları için kötü bir sonuç doğuracaktır. Bu nedenle ayı piyasasının gelmesi yatırımcıların geneli için iyi olmayacaktır.

et2

Tüm bunlara rağmen ayı piyasalarının bir de güzel bir yönü var: Ayı piyasasında düşüşe geçen iyi projeleri güzelce araştırıp dip yaptığını düşündüğümüz noktada iyi projelerden dipten alım yapabiliriz. Yaptığımız dipten alım bizlere tekrar boğa piyasasına dönüldüğünde önemli derecede kar elde etmemizi sağlayacaktır.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir