Kripto Haberleri

Ethereum kurucu ortağı, Solana için yaptığı tahminiyle korkuttu

Google News Abone Ol

Son günlerde Solana (SOL) ağındaki yavaşlama yatırımcılar arasında düşüş eğilimini teşvik etmiş durumda. Son olarak da Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood, Solana hakkındaki yaptığı tahminiyle yatırımcıları daha da korkuttu.

Gavin Wood yatırımcıları şiddetle uyardı!

Ethereum kurucu ortağı Wood, Solana (SOL) yatırımcılarını uyaran bir açıklama yaptı. Wood, piyasalarda yaşanan son çöküşlerde 1 trilyon dolar kaybettikten sonra kripto piyasasının daha fazla düşüşe tanık olabileceğine inanıyor. Ünlü isme göre, Solana, BNB, XRP ve Cardano gibi kripto para birimleri, düşen fiyatlarına rağmen daha da düşebilir. Wood, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda Reuters’e verdiği demeçte şu şekilde konuştu:

Umarım insanlar topluluğa, ekosisteme, ekonomiye dahil olduklarında paranın kendileri için ne yaptığına daha fazla dikkat ederler. Teknoloji insanları hata yapmaktan alıkoyamaz, ancak satın aldıkları dünyanın gerçekliğini daha iyi anlamak isteyenlere yardımcı olabilir.

LUNA ve UST’nin devasa çöküşü, kripto yatırımcıları arasında şüphe uyandırdı ve sahipleri arasında korkuya yol açtı. Gavin Wood, Solana’nın fiyatının kripto para piyasası oynaklığına yanıt olarak yüksek hızla dalgalanabileceğine inanıyor.

28 Mayıs saat 3:34 UTC’de Solana’nın ekibi blockchain saatinin 30 dakika geride çalıştığını duyurdu. Yaşanan bu durumun da projenin itibarının ve fiyat üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmasından endişe ediliyor.

Daha önce de ağda önemli kesintilerin yaşandığı Solana projesinde bu durumlar önemli çöküşlere neden olmuştu. Ethereum kurucu ortağı Wood tarafından da aslında bu durumun vurgulandığını söylemek mümkün.

Son günlerde adından sıkça söz ettiğimiz Solana (SOL) için haber yayın saatleri itibariyle 43.10 dolar noktasından işlem yapılıyor. Kripto para piyasalarındaki genel havayı arkasına alarak yükselen SOL projesinin son 24 saatte %5’ten fazla yükseldiğini gördük. Şu anda projenin önünde ilk olarak 45 dolarlık direnç noktası bulunuyor. Onu takiben de 50 dolarlık direncin test edilmesi beklenebilir. Olumsuz bir senaryodaysa Solana için keskin bir düşüş görebiliriz. Böyle bir düşüş durumundaysa güçlü bir destek noktası 35 dolardan önce bulunamayabilir.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir