Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz

Ethereum için yılın 3. çeyreğinde dikkat edilmesi gereken seviyeler

Google News Abone Ol

Ethereum (ETH) fiyatı, geleneksel piyasalardaki işlem gününün erken saatlerinde kayıpları toparladı, ancak Avrupa borsaları açıldıktan ve hisseler aşağı çekildikten sonra bu artış oldukça hızlı bir şekilde durdurulmuş durumda. Şimdiyse, fiyat hareketinin geri adım atması gerekecek gibi görünüyor ve yaz için likidite çekildikçe fiyatlar daha az oynak hale geliyor. Ethereum (ETH) için ilerleyen süreçte düşüş trendinin bitmesi beklenmekte. Ancak bununla birlikte yaz aylarının gelmesiyle birçok sene olduğu gibi bu sene de söz konusu aylar içerisinde önemli bir artış yaşanmayacak gibi duruyor.

Sürekli düşen ETH fiyatı yatırımcıları düşündürüyor

Ethereum’un fiyatı ASIA PAC piyasalarının oturumu sırasında dünün en yüksek seviyesini aşmayı başardı, ancak Avrupa piyasaları açılınca hızlı bir şekilde açılış fiyatının altına düşmekten kaçamadı. Ethereum’a benzer olarak, hisselerin de benzer bir hareketle düştüğü görülüyor.

Avrupa ve ABD’nin, kaçınılmaz olarak görünmeye başlayan bir resesyona sürecine girmesi bekleniyor. Bunun öncesinde piyasalarda artan gerginlik de kripto paraları kötü etkilemiş durumda.

ethereum eth teknik analiz 1 temmuz

ETH fiyatı hala 1.100 doların kontrolünü yeniden kazanmaya çalışıyor, ancak bu Cuma günü büyük bir geri dönüş anlamına gelebilir. Fiyat hareketinin daha fazla kayması ve tekrar 1.000 dolar seviyesine yaklaşması şu an için daha olası görünüyor. Bir kırılma yaşanması durumunda, 830 dolara, ardından 645 dolara yakın S1 aylık destek pivotuna doğru hızlandırılmış bir hareket görmeyi bekleyebiliriz, bu da Temmuz ayı için daha fazla düşüşe işaret etmektedir.

Yaz tatili başlamak üzere olduğundan, normal ticaret dönemlerinde olduğu gibi bir yükseliş senaryosu gerçekleştirilmesi oldukça zor görünüyor. Bununla birlikte, talep tarafındaki ortalama işlem hacminin yarısı, toplam hacim azaldıkça bir etki yaratmak için yine de yeterli olabilir. Bu, fiyat hareketinin 1.243 dolara yükselmesi ve ardından aylık pivot tarafından 1.300 dolarla sınırlandırılmasıyla birkaç gün boyunca yükseliş trendinin mümkün olabileceği anlamına geliyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir