Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz

Ethereum (ETH) teknik analiz ve dikkat edilmesi gereken seviyeler

Google News Abone Ol

Haftalık zaman çizelgesinde art arda on bir kırmızı mumun görülmesinin ardından, Ethereum (ETH) fiyatlarında dramatik bir düşüş baş göstermeye devam ediyor. Altcoin lideri ETH ayrıca, bu hafta görülen yeşil mumla birlikte kaybetme serisini kıran 1000 dolar ve 0.786 fibonacci düzeltmesinin birleşik desteğini test etmiş durumda. Bununla birlikte, yatırımcıların direnci yaklaşık 1.300 dolara kadar geri getirme mücadelesi, ayıların hala kontrolü elinde bulundurduğunu göstermekte. Bu da akıllarda çeşitli soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor.

Ethereum (ETH) ne yöne hareket edecek?

Ethereum (ETH) için Haziran ayının ikinci ve üçüncü haftalarında baskın düşüş trendi 896,11 doların altına kadar yayıldı. Ancak, ETH fiyatı haftalık mum çubuğunu 1000 dolar sınırının üzerinde kapatmayı nihayet başardı, Bu da yatırımcıların söz konusu psikolojik seviyeyi önemli bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Ek olarak, ETH fiyatı için nispeten hızlı bir hafta yaşanmasıyla birlikte 1.250 dolara doğrudan tırmanan ve yatırımcıları rahatlatan bir ralli kötü bulutları dağıtmış gibi görünüyor. Bununla birlikte, altcoin liderinin bu seviyeyi kısa sürede kaybetmesi söz konusu seviyenin halen çok güçlü olduğunu işaret etmekte.

ethereum teknik analiz

Önemli direnç noktasının bir türlü aşılamaması, ETH/USDT işlem çiftini daha yükseğe taşımaya yönelik yükseliş girişimlerinin gücünü kaybettiğini göstermekte. Bununla birlikte, devam eden satış baskısı, Ethereum (ETH) fiyatını %15 oranında düşürebilir ve piyasa tekrardan 1000 doları test edebilir.

Kripto para piyasalarının aylardır bir türlü rayına girmemesi yatırımcılar üzerinde önemli bir kaygı oluşturmuş durumda. Beraberinde gelen enflasyon kararları ve faiz artırımlarıyla birlikte başta ETH ve BTC olmak üzere birçok kripto parada önemli düşüşler görüldü. Altcoin piyasalarına yön veren isimlerden olan ETH için de benzer bir senaryo görülmekte. Ayrıca ETH’nin çizdiği grafiğin diğer altcoin projeleri için de önemli bir rehber vazifesi gördüğünü unutmamak gerekiyor.

Ethereum (ETH) için konuşulan ayı senaryolarının aksine, 1.300 dolar noktasını başarıyla kırmak, toparlanma rallisini 1.571 dolara kadar uzatan bir güç yaratabilir.

Teknik gösterge
1300 dolara karşılık gelen bollinger bandı göstergesinin orta çizgisi, değişim olasılığını gösteriyor. Bu nötr çizginin altındaki ETH fiyatı, ayıların piyasa genelinde kontrolü elinde bulundurmaya devam ettiğine işaret edecektir.

ETH için girdap göstergesinde birbirine yaklaşan VI+ ve VI- çizgileri düşüş momentumunun kaybolabileceğine işaret ediyor. Bu da yatırımcıların 1000 dolarlık desteği başarılı bir şekilde savunabileceklerine işaret etmektedir.

Direnç seviyesi – 1300 ve 1424 dolar
Destek seviyeleri – 1.000 ve 880 dolar

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir