Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz

Ethereum (ETH) teknik analiz: Yeni rekor açıklandı!

Google News Abone Ol

Blockchain analitik firması Santiment tarafından yapılan bir açıklamada, 27 Temmuz’da Ethereum’un (ETH) Salı günü rekor kırdığı belirtildi. Şirkete göre Ethereum, aktif adreslerin tüm etkinliğini büyük bir farkla aşmayı ve rekor kırmayı başarmış durumda.

Ethereum için yeni rekor

ethereum rekor

Santiment tarafından yapılan açıklamalara göre, altcoin lideri Ethereum üzerinde yalnızca Salı günü tahmini 1,06 milyon ETH adresi işlem yaptı. Bu, önceki rekora göre %48’lik bir artış anlamına geliyor, ancak ekip, aktivitedeki bu artışa neyin neden olduğundan emin olmadıklarını belirtmekte.

Yaşanan bu yeni rekorun ardından ETH, Grove (GVR) ve Green Satoshi Token (GST) gibi kripto para birimlerine katılarak CoinMarketCap’in trend listesinde en üst sıralarda yer almayı başardı. CoinMarketCap’e göre ETH, son 24 saatte yaşanan artışlarla  1.750 dolardan işlem görüyor. Bu fiyat ise yaklaşık 0.07098 BTC’ye karşılık gelmekte. Gün içerisinde 1,784,79 dolara kadar ulaşmayı başaran ETH için yatırımcılar heyecanlı görünüyor. Ancak sıradaki piyasa yönelimini tahmin etmek beklenenden zor olabilir.

ETH fiyatlarında son durum

ethereum teknik analiz 28 temmuz

Altcoin lideri geçen haftadan bu yana %10,17 ve son 30 günde %38,56 değer kazandığı için ETH üzerinde piyasalar yeşil görünüyor. Yatırımcısını son günlerde oldukça mutlu etmeyi başaran ETH için sıradaki seviyeler bir sonraki önemli hareketi uzun bir süre takip edebilir.

​​​Piyasa değerine baktığımızda, ETH için şu anda 198 milyar dolarda olduğunu görüyoruz. ETH’nin 24 saatlik işlem hacmi de %50 üstünde artış sağladı.

Önümüzdeki günlerde ETH için 1.600 dolar bariyeri başarılı bir şekilde tutunulabilirse, 1.675 dolar seviyesinin yakınında anında direnç oluşacak ve ana direnç 1.735 dolar bölgesine taşınacaktır. ETH fiyatının koşuyla birlikte 1.735 doların üzerine çıkması durumunda ki haber yayın saati itibarıyla çıkıldı, fiyatın 1.800 dolarlık direnç bölgesine bile yükseldiğini görebiliriz.

Öte yandan, yaşanan bu olumlu durumların ardından ETH fiyatı 1.675 doların üzerine çıkamazsa, aşağı yönlü bir düzeltme görülmesi kaçınılmaz olacaktır. Şu an için 1675 doların üstünde 1.750 dolar  üstünde işlem görsede anlık dalgalanmalar yaşanabilmekte.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir