Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz

Ethereum (ETH) teknik analiz: ETH boğaları kontrolü ele alıyor!

Google News Abone Ol

Geçen haftadan bu yana, Ethereum (ETH) fiyatı 1.600 dolar ve 1.485 dolar bariyerleri arasında dalgalanmaya devam etti. Bu aralıktaki günlük mumlara eklenen uzun fitiller ve kuyruklar, yüksek piyasa oynaklığına işaret etmekte. Bu nedenle, herhangi bir yöne doğru ralli hareketinin başlatılması için ETH fiyatının bu aralık seviyelerinden birinin dışına çıkması gerekiyor.

ETH/USDT yükseliyor

Haziran ayının ilk yarısında önemli düşüşler yaşanmasının ardından, ETH/USDT işlem çifti için ay boyunca 1270 ile 1000 dolar seviyeleri arasında dalgalanma görüldü. Bununla birlikte, piyasa duyarlılığı arttıkça, altcoin liderinde 16 Temmuz günü genel direnç başarılı bir şekilde kırılabildi.

ethereum eth teknik analizz

ETH fiyatı 1600 dolarlık psikolojik seviyeye ulaştığında ortaya çıkan koşu yatırımcılar için %20’lik bir değer kazancına işaret etti. Bununla birlikte, geçen haftadan bu yana, kripto para biriminin boğaları bu seviyeyi kazanmak için birkaç girişimde bulundu, ancak ne yazık ki mum bir türlü 1600 direncinin üstünde kapatılamadı. Ancak bugün tekrardan bunun için boğalara bir şans verildiğini görebiliriz.

Ethereum için kötü bir senaryoda, yukarıda bahsettiğimiz seviyelerde birden fazla direnç reddetme mumu, ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde koruduğunu bizlere gösterecektir. Bu noktadan gelecek olası bir satış baskısı durumunda da ETH fiyatını 1485 veya 1400 dolarlık desteğe indirebilecek bir geri çekilme yaşanabilir.

Kötü senaryolar bir yana, altcoin lideri ETH için piyasalar bugün %4 daha yüksekte ve 1600 dolarlık direnci kırmak için başka bir girişim hazırlığında görünüyor. Bu seviyenin üzerinde bir günlük mum, bu trendi boğalar lehine güçlendirebilir ve altcoin liderinin daha da yükselmesini sağlayabilir.

Ethereum için potansiyel bir ralli, %8’lik bir kazanç sağlayarak 1730 dolara kadar ani dirence hızlı bir yükseliş sağlayabilir. Bu durumda da diğer altcoin projeleri ve Bitcoin için de yine yeşil piyasalar görme ihtimalimiz artacaktır.

Teknik göstergeler

Vorteks göstergesi: VI+ ve VI- eğimleri, fiyat hareketindeki hafif bir konsolidasyon sırasında zorlukla tepki veriyor ve bu da devam eden yükseliş momentumunu bizlere gösteriyor.

DMA: son ralli 20 ve 50 DMA’yı kırdı ve trendin tersine dönmesinin ilk işaretlerini verdi. Ek olarak, bu eğimler arasında güçlü bir geçiş, 1600 dolarlık noktayı pekiştirmektedir.

Direnç seviyeleri – 1600 ve 1730 dolar
Destek seviyeleri – 1485 ve 1400 dolar

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir