Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz

Ethereum (ETH) teknik analiz: Düzeltme gelecek mi?

Google News Abone Ol

Ethereum (ETH) fiyat analizi, verilere baktığımızda gün için bir hareket eksikliği göze çarpıyor. Buna ek olarak, fiyat art arda iki gün boyunca çok dar bir işlem aralığında düşmeye devam etti. Fiyat 26 Temmuz’dan bu yana %33 arttı ve Perşembe günü 1.792 doları test etti. O zamandan beri, ETH daha yüksek seviyelere yakın konsolide olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, hafta sona erdiğinde, yatırımcılar direnç seviyesine yakın agresif alım faaliyetlerinden kaçındıkça, yatay hareketin devam etmesiyle ortalama işlem hacmi artışa geçti.

Ethereum fiyatında risk!

Haber yayın saatleriyle, ETH/USD işlem çifti, gün için %1’lik bir düşüşle 1,726 dolar seviyesinde işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, ikinci en büyük kripto para biriminin 24 saatlik işlem hacmi ise %28 düşüşle 19,428,822,031’e geriledi. Fiyat, mevcut fiyat hareketinin gücünü gösteren ortak geçişlerin kritik hareketinin üzerinde işlem görüyor. Bu noktada boğaların 2.000 dolara bir sıçrama daha yapması için 1.700 dolar tutması gerekmekte.

ethereum fiyat analizi

ETH’nin günlük zaman diliminde fiyat analizi, fiyatın yükselen bir kanalda hareket ettiğini gösteriyor. Bununla birlikte, daha yüksek seviyelere yakın satıcılar ortaya çıktığı için düzeltici bir geri çekilme ufukta olabilir.

Fiyat, 13 ve 26 Temmuz tarihlerinde kanalın alt trend çizgisini 1.005.5 ve 1.356.30 dolarda test etti. Şu anda fiyat, 1,680 dolar civarında desteğe dönüşen bir direnç seviyesinin yakınında seyrediyor. Bu da onu önemli bir ticaret seviyesi yapmış durumda.

Günün kapanışında 1.680 doların altında bir kırılma, Perşembe gününün en düşük seviyesi olan 1.590 dolara doğru bir düşüşü kolaylaştırabilir. Bu olursa, piyasa koşullarına zarar gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Ek olarak, yükseliş kanalının trend çizgisinin altına, 1.453 dolara kadar başka bir düşüş trendi de gözlenebilir.

Daha olumlu bir senaryoda, devam eden satın alma baskısı Ethereum fiyatını 1.700 dolara doğru geri çekilecektir. Bu durumda, fiyat 7 Haziran’ın yükseği 1.872 doları ve ardından 2.000 dolar seviyesini test edebilir. Son olarak, günlük RSI 59’a yakın noktada ve ortalama çizgisinin altına düşmek üzere. Herhangi bir düşüş, aşağı yönlü görünümü güçlendirecektir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir