Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz

Ethereum (ETH) için bu dip seviyelere dikkat!

Google News Abone Ol

Ethereum (ETH), son birkaç gündür görebileceği dip seviyelere ilişkin yatırımcılarını korkutmaya devam ediyor. Bununla birlikte, 3 Haziran gününde 1850 yakınlarındaki dirence ulaşma denemesinde başarısızlık yaşamasının ardından biraz daha düşük noktalardan işlem görmeye devam ediyor. Ethereum şu anda, 15 Mayıs’ın yükseği olan azalan direnç çizgisinin altında işlem görse de, 1685’teki kilit destek alanının üzerinde kalıyor ve bu durum azalan üçgen modeli oluşturuyor. Bu üçgen aynı zamanda 3 Nisan zirvesinden alınan uzun vadeli azalan çizginin de altında, bu nedenle fiyatın üçgeni tepe yerine altta bırakması için daha fazla fırsat göze çarpıyor.

Ethereum ayıları gücünü sürdürebilir

ethereum teknik analiz

Ethereum (ETH) teknik analizinde 1685 doların altında net ve kararlı bir atılım, 4 saatlik ve günlük çizelgelerin altındaki gelecekteki boşlukları bize aktarabilir. Bu da ayılara piyasayı 1395 dolara kadar itip destek sağlaması için bir güç verebilir. Eğer bu da ayılar için ikna edici olmazsa kabus senaryosu gerçeğe dönebilir. Bu da 22 Ocak 2021 tarihinde belirlenen 1205 dolar bölgesini bizlerin önüne getirebilir.

Kısa vadeli osilatör durumuna bakarsak, zaten 50’nin altında olan RSI’nin düştüğünü, MACD’nin sıfırlarının altında olduğunu ve yine dibe doğru giden tetik çizgilerini görebiliriz. Her iki gösterge de düşüş oranını artırıyor ve daha düşük bağlanma nedeniyle üçgenden gelebilecek bir yeni düşüş ihtimalini artırıyor.

Ethereum’da boğalar için görmek istediğimiz şeyse, üçgenin üst sınırının üzerinde bir kırılma değil, aynı zamanda yukarıda belirtilen yüksek iniş çizgisinin ve 2455’in üzerinde bir kırılmadır. Bu da 27 Nisan ve 3 Mayıs’ta şişirilmiş boşluklarla karakterize edilen 2745 bariyerine doğru hızlı ilerlemeyi bizlere aktarabilir. Bununla birlikte kırılma kârını 28 Nisan ve 4 Mayıs’ta zirve olan 2975 dolar bölgesine genişletecektir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir