Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz

Ethereum (ETH) analiz: Yeniden yükseliş başlıyor mu?

Google News Abone Ol

Ethereum (ETH) fiyatı Cuma günü yeni bir yükseliş kaydetmeyi başardı. İkinci en büyük kripto para birimi konumunda olan ETH, 12 Temmuz’dan bu yana %60’tan fazla arttı ve diğer büyük kripto para birimlerinden daha iyi bir performans sergiledi.

ETH için sıradaki hedef ne?

ETH için yaşanan son fiyat hareketi yatırımcılara bir boğa piyasası içerisinde olunduğunun izlenimini veriyor. Ancak kripto paralarda düşüş trendinin bittiğini söylemek için henüz çok erken. Bununla birlikte ETH fiyatı halen önemli 100 günlük EMA’nın altında olan 1.780 dolar noktasında mücadelesine devam ediyor.

Haber yayın saatleri itibariyle, ETH/USD çifti, günlük bazda %1,90 artışla 1,571 dolardan işlem görüyor. Coinmarketcap’a göre 24 saatlik işlem hacmi ise %4 düşüşle 191,227,506,717 dolar oldu.

ETH yükseliş sinyali veriyor

ethereum eth analiz

Günlük grafikte, ETH fiyatı önemli bir yükseliş çizgisi boyunca hareket ediyor gibi görünmekte. Yukarı tarafa baktığımızda, Salı günü ulaştığı en yüksek seviye olan 1,631 dolar civarında güçlü bir dirençle karşı karşıya olduğu dikkatleri çekiyor. Basitçe söylemek gerekirse, yukarıda belirtilen seviyenin üzerinde bir günlük kapanış ve destek hacimleri, bir sonraki yukarı yönlü hedef için kapıyı açacaktır. Bununla birlikte yatırımcılar, ilk 100 günlük EMA’yı (üstel hareketli ortalama) 1.780 dolardan görebilirler. Bu, dirence dönüşen kilit destek seviyelerinin ihlali anlamına gelecektir.

Daha önce, 980 dolardan 1.400 dolara kısa vadeli bir hareketten sonra, ETH 19 Temmuz’da patlak verdi. O zamandan beri, fiyat yükselmeye devam ediyor. Ancak, momentum daha yüksek seviyelere yakın yavaşlamış durumda.

RSI göstergesi (14) 68 puanlık bir değere sahip, bu da piyasanın aşırı alım bölgesine ulaştığı anlamına geliyor. Bu arada, saatlik grafikte fiyat, günün yükseği 1.644 dolar noktasından toparlandı. Kırmızı bir mum oluşumu, bir düzeltmenin yolda olduğunu gösteriyor. Fiyat, yükselmeden önce 1.550 dolarlık yatay destek bölgesini test edebilir. Teknik açıdan, küçük bir geri çekilmenin üst düzeyde tartışılması bekleniyor. Ancak bu yatırımcılar için bir alım fırsatı olabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir