Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz

Ethereum (ETH) analiz: İşte kritik seviyeler!

Google News Abone Ol

Altcoin lideri Ethereum (ETH) son birkaç gündür yatırımcılarına iyi bir kazanç sunmuş durumda. Son dört günlük süreçte %16’dan fazla büyüyen ETH için yatırımcıların umudu bu yükselişin devam etmesi yönünde görünüyor. Teknik analize baktığımızda da artan bir üçgen modeli bizleri karşılamakta. Şu anda her şey Ethereum fiyatı için olumlu görünürken piyasalar artmaya devam ediyor. Bununla birlikte boğaların 1.261 dolarlık haftalık direnci kırmaları an meselesi olabilir.

Ethereum fiyatı yükselişe devam ediyor

Ethereum fiyatı son birkaç günde yaşadığı yükselişe ek olarak, 24 saatlik süreçte de hatırı sayılır bir artış yaşadı. Bu süreçte yatırımcısına %7 kazanç sunan altcoin liderinde yükseliş devam ediyor.

ethereum eth analiz

Haziran ayının ilk haftalarında sert bir düşüş trendi yaşayan ve kendisini ayıların hakimiyetine bırakan Ethereum için işler iyi gitmeye başlayabilir. ETH/USDT işlem çiftinde şu anda 1285-1261 dolar direnç bölgesinin altında yatay bir yol izlemeye başlamış durumda. Bunun öncesinde sert düşüşlerle yatırımcısına önemli bir darbe vuran ETH’de 1.000 dolarlık psikolojik nokta halen kritik önemini koruyor.

ETH’de 1.000 dolarlık kritik noktanın başarıyla savunulması yatırımcıları cesaretlendirdi ve yoğun bir satın alma baskısı yaratıldı. Piyasalar için nihayet iyiye bir işaretin görüldüğü altcoin lideri şu anda bu kritik noktadan %21’den fazla yükselmiş durumda.

Ethereum fiyatı haber yayın saatleri itibariyle 1217 dolarlık noktadan işlem görüyor. Kademeli olarak da yukarıda bahsettiğimiz 1.261 dolarlık direnç noktasına yaklaşılmakta. Boğaların bu direnci kırması için yeterli güce sahip oldukları düşünüldüğünde, piyasaların yeşile büründüğünü görebiliriz.

Kripto paralarda Bitcoin’den sonra en büyük 2. isim olan Ethereum için destek trend çizgisine yaklaşıldıkça yükselen üçgen formasyonu canlanmaya başlıyor. Bu yükseliş işaretiyle birlikte de fiyatların %5’lik yeni bir artışla 1.261 doları kırması ve yatırımcıları yeni kazançlara sürüklemesi beklenebilir.

Ethereum için bahsettiğimiz direnç noktasının üzerinde kapanacak olası bir günlük mum piyasaları daha da ateşleyebilir. Yatırımcılar şu anda momentumu korumaya çalışırken bu hamlenin ışığında ilk olarak 1.421 ve ardından 1575 dolara kadar tırmanabiliriz.

RSI değerlerine baktığımızda, fiyat hareketi önceki dalgalanma yüksek direncini aşmak için mücadele ederken, yükselen günlük RSI eğimi de altta yatan büyümeyi yansıtmakta. Daha da iyileşen RSI değerleri, yatırımcılara potansiyel olarak daha fazla kazanç vaat eden üçgen kırılmasını destekleyebilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir