Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz

Ethereum (ETH) Analiz: Güncelleme öncesi yükseliş sürüyor

Google News Abone Ol

Altcoin lideri Ethereum (ETH), bu hafta sonu %12’lik bir kazancın ardından genel kripto para piyasalarından daha iyi performans göstermeye devam ediyor. Bununla birlikte de şu anda yaklaşık 1.335 dolardan işlem görüyor.

ethereum eth teknik analiz

ETH için yaşanan bu ralli, Tim Beiko’nun Ethereum’un uzun zamandır beklenen Proof-of-Stake birleşmesi için geçici bir 19 Eylül başlangıç ​​tarihi önermesinden iki gün sonra gelmiş durumda.

Ethereum güncelleme haberleri “hype” durumu yarattı

İki numaralı kripto para konumunda olan Ethereum, Cumartesi günü %12’lik bir kazanç gördü ve bir ay içinde ilk kez 1.377 doların üstüne çıkmayı başardı. Gün içerisinde maksimum bu noktaya kadar çıkmayı başaran ETH için güncelleme haberlerinin bir “hype” durumu yarattığı görülüyor.

ETH’nin rallisi piyasada bir sıçramaya yol açarak Synthetix ve Avalanche gibi projelerin de çift haneli kazançlar elde etmesine yardımcı oldu. Lido’daki ETH hissesi de %12,6’nın üzerine çıkarken, Lido DAO’nun yönetim tokeni LDO %22.8 yükseldi. İlginç bir şekilde, BTC %3,2 değer kazandı ve bu, Ethereum’un Bitcoin’in pazar hakimiyetine rağmen mevcut ralliye liderlik ettiğini bizlere gösteriyor.

Sıçramanın kesin nedeni belirsiz olsa da, Ethereum ve şirketin yaklaşmakta olan Proof-of-Stake “Identification” etrafındaki artan duyarlılık bir faktör olabilir. Perşembe günü, Ethereum Vakfı, birleştirmeyi tartışmak için en son Konsensüs Katmanı Çağrısını gerçekleştirdi. Ethereum Vakfı üyesi Tim Beiko, 19 Eylül’de geçici bir lansman tarihi önerdi ve birleşmenin sadece birkaç hafta uzakta olacağına dair en güçlü duyuruyu yatırımcılara aktarmış oldu.

Ana ağ birleşmesinden önce, Ethereum önümüzdeki birkaç hafta içinde Goerli ağında son bir test yapmayı planlıyor. Beiko, Eylül ortası tarihinin yalnızca geçici olduğu ve değişebileceği konusunda uyarsa da, son bir lansman bu tarihi daha da netleştirecektir.

ETH Merge güncellemesi, ağı Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e taşımak için Ethereum consensus katmanı ile fikir birliği katmanını birleştirmeyi içermekte. Güncellemenin ayrıca, ağın enerji tüketimini %99,95 oranında azaltması bekleniyor, ancak Merge, ağ ihracını yaklaşık %90 oranında azaltması beklendiğinden, yaygın olarak ETH için güçlü bir yükseliş habercisi olarak görülüyor. Proof-of-Stake’e geçişle birlikte, ağ artık madencilere ödeme yapmayacak ve bunun yerine yalnızca doğrulayıcılara bir ücret teklif edecek. Ethereum ayrıca gas ödeme arzının bir kısmını EIP-1559 aracılığıyla yaktığından, ETH’nin yükseltmeden sonra deflasyonist bir varlık haline geleceği söyleniyor. Ultrason.money’e göre, Merge 19 Eylül’de başladığında, ETH arzı 120,2 milyona yükselecek ve zamanla yavaş yavaş azalmaya başlayacak.

Merge güncellemesi, Ethereum Vakfı’ndan gelen son çağrının ardından önemli gecikmeler yaşamıştı. Ayrıca bu yıl ETH ve diğer kripto para birimlerini vuran ve aylarca süren düşüşlerle birlikte piyasa artık toparlanmak istiyor. Güncellemenin de bu kapsamda bir etki yarattığını görebiliriz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir