Kripto Haberleri

Ethereum balinalarının yeni gözdesi bu altcoin oldu!

Google News Abone Ol

Shiba Inu (SHIB) fiyatları geçen hafta muazzam bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Ancak bu fiyat hareketi, en büyük Ethereum (ETH) balinalarını daha fazla SHIB tokeni toplamaya teşvik etmiş durumda. Bu nedenle de ETH balinalarının son günlerde SHIB birikimlerinde önemli bir artışa gittiği görülüyor. FED açıklamaları sonrası da yüklü miktarda alımlar gözlenmekte.

Balinalar düşük fiyatları fırsata çeviriyor

Balina verilerine göre, iki ETH balina cüzdanı son 24 saatte 533 milyardan fazla Shiba Inu tokeni satın aldı. Bu kümülatif satın alma işleminin tutarıysa yaklaşık 5,6 milyon dolar olarak ölçülmekte. Bu hareket, SHIB tokeninin önceki gün en büyük ilk 100 ETH balinasının en fazla alım yaptığı 10 proje arasına girmesine de yardımcı oldu.

Gimli” adındaki bir ETH balinası, sadece iki işlemde cüzdanına 386 milyar Shiba Inu token ekledi. Satın alma, balinaya yaklaşık 4.06 milyon dolara mal oldu. Buna ek olarak balina, yaptığı en büyük işlemde yaklaşık 200 milyar SHIB token (yaklaşık 2.075 milyon dolar) birden satın aldı.

Verilere göre, “BlueWhale0159” adlı başka bir ETH balinası ise, bir işlemde 147 milyar (1,55 milyon dolar değerinde) token satın aldı. Daha derinlemesine baktığımızda, veriler Shiba Inu’nun dolar değerine göre en iyi 100 ETH balinası arasında tutulan en büyük token olduğunu da ortaya koymakta. Balinaların en büyüğünün yaklaşık 540 milyon dolar değerinde SHIB token varlığı bulunuyor. Bu miktar, toplam arzın %21,23’ünü oluşturmaktadır. Buna ek olarak, Decentraland (MANA) adlı bir başka popüler altcoin birimi de, balinaların en yaygın tercih ettiği isimler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Balinalara ait veriler, en kabarık cüzdana sahip olan ilk 2000 ETH balinalasının 633,9 milyon dolardan fazla Shiba Inu tokenine sahip olduğunu gösteriyor.

SHIB fiyatı %4 arttı

Balinaların son fiyat indirimi nedeniyle daha fazla Shiba Inu token topladığını görmek yatırımcısını sevindirmiş durumda. Buna ek olarak, SHIBarmy tarafından aktif olarak coin yakım etkinlikleri de devam ediyor. Shibburn, son 24 saat içinde 26,7 milyondan fazla SHIB token biriminin yakıldığını bildirdi.

Shiba Inu fiyatları son 24 saatte %4’ün üzerinde değer kazanmış durumda. SHIB, haber yayın saatleri itibariyle ortalama 0.00001078 dolarlık fiyatla işlem görmekte. Bununla birlikte, hala tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0000088 doların (ATH) %87 altında işlem görüyor. Bu arada, SHIB’nin 24 saatlik işlem hacmi ise %9 düşüşle 333 milyon dolara gerilemiş durumda.

FED sonrası %7 civarı artışlar yapan SHIB fiyatı 0.00001122 seviyesinden işlem görmekte.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir