Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz

Ethereum 2.0, ETH fiyatını kurtarabilecek mi?

Google News Abone Ol

Son dönemlerde yaşanan belirsizliklerle birlikte, Ethereum fiyatının 950 doları hedefleyen başka bir düşüş tehlikesiyle karşı karşıya olmasından endişe ediliyor. Piyasa duyarlılığı, beklenen boğa koşusunda tek başına daha yüksek hedeflere ulaşamadığından, boğaların düşüş durumunu tersine çevirmek için erken bir atak yapması gerekecek.

Ethereum fiyatı için destek gerekiyor

Ethereum fiyatı, piyasada yeniden bir geri çekilme yaşanabileceğinin erken kanıtlarını bizlere göstermekte. Geçen haftaki işlemlerde %14’lük bir fiyat kaybı da gördü. Ethereum için eğilim çizgisi 5 Temmuz’dan 9 Temmuz’a kadar destekleyiciydi ve hafta sonu 1225 seviyesinin yakınında kırıldı. Bununla birlikte, 200 haftalık hareketli ortalama, 1.200 doların altında daha fazla destek sunsa da ne yazık ki yatırımcıları burada tutamadı.

Ayılar artan hacimle iki engeli aştığı için Ethereum fiyatı şu anda 1.145 dolardan işlem görüyor. Pek çok yatırımcının sadece kâr amaçlı bir konsolidasyon olduğunu düşündüğü şey, tam bir ayı saldırısına dönüşmüş durumda. Bu noktada, ayıların geçen haftaki 1.122 dolardaki giriş seviyesinde likidite almayacağına inanmak zor. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, kısa vadede 1.000 doların altında bir fiyat seviyesinde başka bir girişime yol açabilir. Bu da yatırımcılar üzerindeki stresi artırmış durumda.

ethereum eth analiz

Grafikte düşüş eğilimi gösteren teknik noktalar, karışık piyasa hissiyatının ortasında ortaya çıkmış durumda. Merkezi olmayan akıllı token sözleşmesi Ethereum şu anda son iki yıldaki en düşük gas ücretlerine sahip görünüyor. Ayrıca uzun vadeli yatırımcılar “Serenity” olarak da bilinen Ethereum 2.0 ile çok ilgileniyor. Şimdiden dolaşımdaki toplam Ethereum arzının %10’undan fazlası, yatırımcılara kısa vadeli kazançlar için Ethereum fiyatını satmama sözü veren stake havuzuna yönlendirilmiş durumda.

ETH için 1.100 dolar kırılırsa, Ethereum fiyatının 1000 doların altına inmesi kaçınılmazdır. Bununla birlikte, Mayıs ayındaki 950 dolarlık bölgede bir başka büyük destek inşa edilmiş durumda.

Düşüş eğilimi geçersizliği, şu anda 1.200 dolar olarak fiyatlandırılan 200 haftalık hareketli ortalamanın neredeyse üzerinde bulunuyor. Boğalar bu engeli aşarsa, ETH fiyatında %30 artışla sonuçlanan ve 1.500 dolara ulaşan ralliyi tetikleyebilirler.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir