Bitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Ether yatırım ürünleri, 20.9 milyon dolar sermaye çekti!

Google News Abone Ol

Ether (ETH) ürünleri, kurumsal yöneticilerin varlıkları yeniden biriktirdiğinin son işaretiyle dokuz haftalık bir çıkış büyüsünü kırarken, kripto para yatırım fonlarına girişler geçen hafta keskin bir şekilde arttı.

CoinShares’in Pazartesi günü açıkladığı verilere göre, dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta 75.3 milyon dolar değerinde kümülatif giriş kaydetti. Bitcoin (BTC) yatırım ürünleri 25.1 milyon dolar değerinde giriş görürken, Ether ürünleri 20.9 milyon dolar sermaye çekti.

Birkaç kripto para birimine maruz kalan çok varlıklı fonlar için de pozitif girişler bildirildi. Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Ripple (XRP) ürünleri de bu hafta net pozitifti.

Kripto varlık akışları art arda dört hafta boyunca yükseldi ve 2021 sonundaki büyük düşüşlerin seyri tersine çevirmeye başladığına dair işaretler sunuyor.

Dört haftalık süreçte, kripto fonları 209 milyon dolar topladı.

Kurumsal yöneticiler, muhtemelen yıl sonundan önce kar elde etmek ve ayrıca aşırı piyasa oynaklığından kurtulmak için 2021’in sonunda kripto para birimi ürünlerine maruz kalmalarını azalttı. Bitcoin’in piyasa duyarlılığını ölçen Korku ve Açgözlülük Endeksi, Ocak ayı başlarında “aşırı korkuya” daldı. Endeks son haftalarda istikrar kazandı ve son okumalar piyasanın aşırı korku aşamasından çıktığını gösteriyor.

Analistler, piyasanın kesin bir dip oluşturup oluşturmadığı veya Bitcoin ve Ether’in 2022’deki dip seviyelerini yeniden test etmeyi bekleyip bekleyemeyecekleri konusunda çelişkide kalırken, CoinShares’in giriş verileri, kurumsal yatırımcı duyarlılığı için iyi bir barometre sağlıyor. Kripto varlıklarına yönelik kurumsal talep geçtiğimiz yıl içinde önemli ölçüde arttı ve piyasa dinamiklerini etkilemede daha büyük bir rol oynuyor.

En büyük kripto varlık yöneticisi olan Grayscale, şu anda yönetim altında 37,6 milyar dolarlık varlığa sahip ve amiral gemisi GBTC Bitcoin ürününü borsada işlem gören bir fona (ETF) dönüştürmek istiyor. 4 Şubat’ta Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Grayscale’in Bitcoin ETF başvurusu hakkındaki kararını bir kez daha erteledi ve konuyla ilgili daha fazla kamuoyu yorumuna kapı açtı.

İlgili: “Grayscale BTC Trust ETF Dönüşüm Teklifi” için Ezici Destek!

Bu arada, Kanada’da Purpose Bitcoin ETF, yatırımcıların spot ürüne yönelik güçlü iştahını yansıtan büyük girişler kaydetmeye devam ediyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir