Teknik AnalizTüm Teknik Analizler

Ethereum (ETH) Teknik Analizi: Ethereum yükselişi başladı mı?

Google News Abone Ol

Ethereum uzun vade teknik analizi

ethereum uzun vade analizi

Ethereum 8 günlük grafikte yaklaşık %40 düşüş gerçekleştirdi. Fiyatın tepki alıp yükseldiği yer bir ara bölge. buradan aldığı tepkinin devamı için 2174$ üstünde günlük kapanışlarını yapması gerekiyor. Ana destek bölgemiz ise 1732$. Ethereum o bölgeye geldiğinde yapılması gereken daha kısa vadeli zaman grafiğini inceleyip konfirmasyon beklemek daha sağlıklı olacaktır. Hareketli ortalamalar ise destek yerine güçlü direnç olarak görev alıyorlar. Fiyatın 1536$ altında kalıcı olması ise düşüşü derinleştirebilir.

Ethereum kısa vade teknik analizi

ethereum kisa vade

Kısa vadede grafiği incelediğimizde ise şu şekilde yorumlayabiliriz. Üstteki gri kutu günlük grafik üzerinde bir direnç bölgesiydi. O bölgede yaptığı kısa vadeli likidasyon temizlemesinden sonra fiyat red yedi ve alttaki kutuyu test etmeye geliyor. Alttaki kutunun kaybedilmesiyle uzun vadeli grafik üzerinden destek ve direnç seviyelerini takip etmemiz daha doğru olacaktır.

ETH/BTC güncel teknik analizi

ethereum bitcoin

Ethereum’u Bitcoin paritesinde inceleyecek olursak fiyat tekrardan ara bölgede. 0.076785 bölgesinde likidite temizliği yaptıktan sonra sert bir satış baskısıyla arkasında dengesizlik mumları bırakarak düştü. Fiyat belirttiğimiz dengesizlikleri doldurmak isteyecektir. Fakat alttaki dengesizlik alanı güçlü bir destek olarak çalışabilir. Alttaki gri kutudaki tepkisini incelememiz gerekiyor. Şimdilik Ethereum’u izlememiz işlem almaktan daha sağlıklı olacaktır.

Bu şekilde sert düşüşlerin olduğu dönemde desteklerde işlem almak yerine daha küçük zaman grafiklerine geçip fiyatın aksiyonunu incelememiz gerekiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir