Kripto HaberleriRipple Haberleri

Eski Ripple yöneticisinin satış çılgınlığı sonlandı

Google News Abone Ol

Ripple’ın (XRP) satış kampanyasının eski CTO’su Jed McCaleb uzun bir süredir devam ettiği XRP satış çılgınlığını sonlandırdı. Bu arada, bir blockchain şirketi olaya ışık tuttuğunu ve konu hakkında detaylı araştırma yaptığını açıkladı. Bununla birlikte, Ripple, McCaleb’e tesadüfi bir milyarder olarak isim takmış durumda.

Ripple, McCaleb’i ‘Tesadüfi Milyarder’ ilan etti

Bir blog yazısında Ripple, eski CTO’nun XRP Ledger’ın oluşturulduğu 2012’de yaklaşık 9 milyar XRP tokenine sahip olduğunu belirtti. Bu varlık da en büyük tek kripto paralardan biri olan XRP için devasa bir bölüm olarak kabul ediliyor.

XRP Ledger piyasaya sürüldüğünde 100 milyar XRP tokeninin üretildiği bildirildi. Ancak, kod tabanı, yeni XRP tokenleri oluşturulamayacak şekilde ayarlanmış durumda. Bunun dışında, Jed McCaleb, Arthur Britto ve Chris Larsen üçlüsü için toplamda 20 milyara kadar XRP ayrılmıştı.

Ripple tarafından üçlüye ayrılan bu dev varlık, tesadüfi bir milyarder yaratılmasına yol açmış durumda. Ancak Ripple, McCaleb ve şirketin vizyonunun aynı fikirde olmadığını birkaç yıl sonra fark etti. Eski yöneticinin 2013 yılında şirketten ayrılmasının ana nedeni de buydu.

Jed’in bir sürü kötü fikri var!

Ripple’ın şu anki CTO’su David Schwartz, Jed McCaleb’in yönetim kurulunun uygulamayı reddettiği birçok kötü fikri olduğuna dikkat çekti. Schwartz ayrıca, McCaleb’in Ripple’ın Facebook’ta dağıtmasını istediğini ve reddettiklerini de sözlerine ekledi.

Bu, Stellar’ın piyasaya sürüldükten sonra yaptığı ilk şeylerden biriydi. Ancak, bir felaket olduğu olaydan kısa süre sonra ortaya çıktı. Schwartz, reddettiği her fikrin yanlış olduğunu açıkça kanıtlandığını söyledi. Yanlış fikirler çerçevesinde Stellar, Ripple’ın bir klonu olarak büyümeye devam etti.

Bir blog yazısına göre Jed, XRP varlıklarını olabildiğince hızlı satmaya çalışıyor. Ancak Ripple, birkaç olaya dayanarak onu durdurdu. Ripple ve McCaleb 2016 yılında ise bir anlaşmaya vardı.

Eski CTO’dan kalan XRP’nin (5,3 milyar) bir emanet hesabına gideceğini ve stratejik olarak serbest bırakılacağı açıklandı. McCaleb’in kalan token varlıklarını ise yalnızca günlük belirli bir XRP miktarına göre satmasına izin verilmişti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir