Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Eski Merkez Bankası Başkanı, El Salvador Bitcoin Uygulamasının Uzun Zaman Önce Denetlenmesi Gerektiğini İddia Ediyor.

Google News Abone Ol

El Salvador merkez bankasının eski bir valisi, devlet tarafından işletilen Chivo Bitcoin (BTC) uygulamasının özel bir şirket olsaydı düzenleyiciler tarafından zaten kapatılacağını iddia etti.

El Diario de Hoy’a göre, El Salvador Merkez Bankası eski başkanı Carlos Acevedo, cüzdanı işleten devlete ait şirkete ateş açtı. Gazete ve sosyal medya raporlarına göre Chivo, işlevselliği etkileyen hatalarla boğuşuyor. Tüccarlar, uygulamayı kullanan ödemelerin başarısız olduğundan şikayet ederken, yaygın kimlik hırsızlığı iddiaları yaygınlaştı.

Uygulamayı hiç kullanmadıklarını veya indirmediklerini söyleyen birçok tanınmış kişi, kişisel bilgilerinin, Chivo’yu ilk kullandıklarında tüm yeni Salvadorlu kullanıcılarının hakkı olan 30 ABD Doları değerindeki BTC’yi talep etmeye niyetli çevrimiçi dolandırıcılar tarafından kullanıldığını söylüyor.

Acevedo, Chivo cüzdanıyla ilgili iddia edilen “sorunları” “hiçbir kamu kurumunun araştırmadığını” söyleyerek, uygulama operatörünün devlete ait bir şirket olması nedeniyle koruma statüsünden yararlandığını ima etti.

Ayrıca şöyle belirtti:

“Bu şirket [özel olarak işletilen] bir firma olsaydı, en azından Finansal Sistem Denetleme Kurulu ve Defensoría del Consumidor [El Salvador’daki ana tüketici bekçisi] bunu uzun zaman önce araştırmaya başlardı.”

Uygulamayla ilgili sorunların artması karşısında hükümeti ve düzenleyicileri “pasiflik” ile suçladı.

Hükümet ve Chivo operatörü bu ay daha fazla inceleme altına alındı. Aralık ayının ortalarında, insan hakları örgütü Cristosal, uygulamanın, uluslararası bir kripto havale platformu olarak işlev görme yeteneğini neredeyse tamamen sakat bırakacak ABD liderliğindeki yaptırımlarla sonuçlanabileceğini iddia etti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir