Metaverse HaberleriKripto Haberleri

Eski futbolcular, Sports Metaverse üzerinde arazi satın alıyor

Google News Abone Ol

Metaverse’deki sanal alanlara olan ilgi hızla artarken, eski futbolcular Shaun Wright Phillips ve Jordan Stewart, Sports Metaverse üzerinde arazi satın aldıklarını duyurdular.

Arazilerde etkinlikler düzenlenecek

Shaun Wright Philips, etkinlikler için yeni satın aldığı araziyi kullanacak ve çeşitli NFT koleksiyonlarını da yine kendi arazisi üzerine ziyaretçilerine gösterecek. Eski ünlü futbolcunun konu hakkındaki sözleriyse şu şekilde:

“Sports Metaverse projesinde yer almaktan heyecan duyuyorum. Bu, spor söz konusu olduğunda yeni bir alan olabilir. Metaverse ve arazi sahipliği, etkileşim ve birlikte yaratma konuları ile ilgilidir. Her yerde arkadaşlarla canlı spor izlemek, arkadaşlarla etkileşim kurmak ve NFT alıp satmak burada sabırsızlıkla beklediğim şeylerden bazıları.”

Olanakların sonsuz olduğu Metaverse arazilerinde yatırımcılar, spor yıldızlarıyla partiler için sanal bir alan, VR stadyumlarında spor etkinliklerini izlemek için özel bekleme odaları veya sponsorluklar için önemli teklifleri görme potansiyeline sahip olacaklar. Sonuç olarak, ilk yatırımcılar şimdiden Sports Metaverse üzerinden on milyonlarca dolar kâr elde etmiş durumda. Grayscale Research’ün yalnızca oyun dünyası için 400 milyar dolar olmak üzere 1 trilyon dolarlık Metaverse yıllık geliri öngördüğü için bu alana olan ilginin katlanarak artmaya devam etmesi bekleniyor.

Shaun Wright Philips’e ek olarak, Phat Fantasy, Own the Moment, ThriveFantasy, Press Sports ve Beyond The Game Network dahil olmak üzere dört şirket de yine Sports Metaverse üzerinden arazi satın aldıklarını duyurdular.

SportsIcon COO’su ve Kurucu Ortağı Alexi Yovanoff ise konu hakkında şunları söyledi:
“Shaun ve Jordan kariyerlerinde üst sıralarda oynadılar, bu yüzden bu sporcuların Sports Metaverse’ün bir parçası olmaları bir onur. Shaun’un 2004’te Manchester United’a attığı golü hala hatırlıyorum ve Jordan burada Birleşik Krallık ve ABD’de harika bir kariyere sahipti. Bu ikisi hakkında beni en çok etkileyen şey, web3’e, topluluklara ve Sports Metaverse’ün tüketicilere sunacağı sporcularla olan etkileşimlerine olan tutkuları.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir