Metaverse Haberleri

Epic Games Store, bu yıl ilk Web3 oyununu sunacak

Google News Abone Ol

Popüler oyun yayıncılarından biri olan Gala Games tarafından yapılan açıklamaya göre, Vahşi Batı temalı silahşor  oyunu Grit, Epic Games Store’da barındırılan ilk web3 oyunu olacak.

Grit, tarafından yapılan açıklamadaysa oyunun Vahşi Batı’da bir kraliyet bin ya da öl “battle royale” oyunu olacağı açıklandı. Oyuncular hesaplaşmalar ve çatışmalarla baş etmek zorunda kalacaklar. Buna ek olarak, oyunda farklı oyun modlarının da olacağı ve takım kurarak oyun oynama heyecanının da oyunculara sunulacağı aktarıldı.

Team Grit tarafından geliştirilen oyun, bu yılın sonlarında oyunculara sunulacak. Şimdiden web3 ve Metaverse sektörünü heyecanlandıran oyunun önemli bir ilgi görmesi bekleniyor.

Web3 ve Metaverse sektörüne oyunların ilgisi artıyor

Son dönemlerde sektöre olan ilgi artışıyla birlikte DappRadar tarafından açıklanan veriler, blockchain oyunlarının geçen yılın ilk çeyreğine göre bu yıl %2000 arttığını gösteriyor. Ancak, kitlesel benimsenme söz konusu olduğunda hala zorluklarla karşı karşıya olunduğu ve oyunculardan yeterince ilgi görülmediği belirtildi.

Son dönemlerde web3 oyunlarına olan ilgi giderek artsa da şirketlerin bu noktada tutumları zıt olabiliyor. Örneğin, bu noktada Epic CEO’su Tim Sweeney, Web3 oyunlarına açık olduklarını söylerken, rakip Valve geçen yıl Steam dağıtım platformunda blockchain oyunlarını yasaklama kararı almıştı. Ancak, Gala Games’in oyun başkanı John Oswald, Epic’te bulunan oyunların web3 sektörüne ilişkin benimsenme kazandıracağını umuyor. Oswald’ın konu hakkındaki sözleriyse devam ediyor.

Son dönemlerde oyun oynamanın maliyetinin, özellikle benzersiz avatarları oluşturma ve satın almayla ilgili maliyetler söz konusu olduğunda, olası oyuncuları web3 oyunlarından uzaklaştırdığı düşünülüyor. Ancak Grit oyununun da bu konuda bir istisna olmayabileceği belirtildi. Oyun için hazırlanan ve 10.000 silahşor avatardan oluşan NFT koleksiyonu, Pazartesi günü 600 dolardan işlem görürken, Salı günü 1.200 dolara çıktı ve 9 Haziran’da halka açık satış NFT başına minimum 1.500 dolar fiyatla başlayacak.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir