Altcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

EOS, Destekçisi Block.one’a Token Verilmesini Durdurmak için Oy Kullanıyor.

Google News Abone Ol

Projenin en iyi 25 blok üreticisi, topluluk ile EOS’un baş destekçisi Block.one arasında haftalarca süren müzakerelerin ardından karara vardı. Blok üreticileri, önümüzdeki altı ila yedi yıl içinde açılması planlanan 67 milyon EOS tokenını yayınlamayı durdurmayı seçti.

Oylama, topluluk destekli EOS Vakfı ve Block.one’u içeren devam eden bir destanın son dönüşü. Kasım ayında EOS Vakfı, Block.one’un yaklaşık 196 milyon dolar değerinde 45 milyon EOS tokenına erişmesini engellemeyi önerdi. Topluluk, Block.one’un kriptonun kötü şöhretli 2017-2018 ICO patlaması sırasında 4 milyar dolar topladıktan sonra EOS için verdiği sözleri yerine getirmediğini iddia etti.

Block.one, geçtiğimiz ay Pierce’e 45 milyon EOS sattığını açıklamıştı. 45 milyon tokenin sekiz milyonu zaten likitti ve geriye 37 milyon kaldı. Organizasyon, Pazar günü EOS Network Foundation’a taahhüt ettiği 30 milyon token daha alacaktı.

Dün Block.one kurucu ortağı Brock Pierce bir tweet’te EOS Vakfı CEO’su Yves La Rose ile vakfın ve EOS topluluğunun EOSIO’ların geliştirilmesi ve fikri mülkiyet geleceğinde liderlik rolü üstlenmesine olanak sağlayacak karşılıklı yarar sağlayan bir teklif üzerinde çalıştığını yazdı.

Block.one CEO’su Brendan Blumer de konuyla ilgili yorumda bulundu ve herhangi bir teklif için “çok sayıda paydaşın” dikkate alınması gerektiğini vurguladı. Daha sonra açıklama yapmadan gönderiyi sildi. Birkaç büyük EOS blok üreticisi konuyu tartışmak için bir toplantı yaptı.

Bir dizi başarısız toplantı ve niyet mektubunu kimin teslim edeceğine dair anlaşmazlıklar çıktı ve blok üreticileri arasındaki nihai oylamayla sonuçlandı.

EOS başlangıçta Block.one aracılığıyla 4 milyar dolar topladıktan sonra sözde “Ethereum katili” olarak ortaya çıktı, ancak son birkaç yılda yolu sorunsuz olmaktan çok uzaktı. Proje, vaatlerini yerine getiremediği için sürekli olarak eleştirilerle karşı karşıya kaldı ve EOS tokeni 2018’in en yüksek seviyelerine ulaşmak için mücadele etti. Şu anda 3,75 dolardan işlem görüyor ve bu hala zirvesinin %83.6 altında.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir