Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Kripto Bağış Platformu Engiven, Kripto Bağış Vergi Formlarını Otomatikleştiren bir Sistem Başlattı!

Google News Abone Ol

Kurumsal bir kripto para bağış platformu olan Engiven, kripto bağışında bulunanlar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için vergi raporlamasınını basitleştirmek adına bir vergi formu ve değerlendirme hizmeti başlatıyor.

Amerika şu anda Vergi Dönemi (Tax Season) olarak adlandırılan bir sürecin içindedir. Ocak ayından Nisan Ayının 15’ine kadar yaklaşık 3.5 ay süren bu süreçte, vergiye tabii olanların geçen yılın vergi kayıtlarını IRS’e bildirmeleri gerekir. Engiven şirketi ise formları otomaktikleştirerek bu süreci kolaylaştırmaya çalışıyor.

Vergi Formu Otomatik Oluşturularak Kullanıcılara Kolaylık Sağlıyor!

Firmanın yaptığı açıklamaya göre, Engiven platformu artık kar amacı gütmeyen kuruluşların ve bağışçıların Internal Revenue Service yani IRS (Milli Gelirler İdaresi) vergi formunu otomatik olarak oluşturmasına izin veriyor.

Bağışçı ve bağışı alan kişi arasında belirli bir süreç gerçekleşmesi gerekiyor. Amerika’da 500$ üzerine yapılan bağışlarda iki taraf da bir IRS formu imzalamak zorunda. Engiven’in vaadettiği ise bu süreci iki taraf adına da kolaylaştırmak. Ek olarak Engiven, platformunu kullanarak 5.000 $ veya daha fazla kripta bağışında bulunan tüm kullanıcılara ücretsiz bir değerlendirme sağlayacaktır.

5.000$ veya daha fazla değerinde kripto bağışlamak için bağışçıların, bağışlanan fonları nitelikli bir uzmana değerlendirmesi gerekir. Fidelity Charitable’ın başkan yardımcısı Tony Oommen’e göre, bu hizmetin fiyatı, 5.000 dolarlık bir bağış için 100 ila 600 dolar arasında değişebilir.

Engiven CEO’su James Lawrence, Engiven’deki yeni vergi özelliklerinin ve hizmetlerinin,vergi formu oluşturma sürecini otomatikleştirerek bağışçıların ve hayır kurumlarının misyonlarına odaklanmasına yardımcı olmayı amaçladığını belirtti.

Lawrence, “Vergi döneminin yaklaşması ile birlikte, Engiven platformundaki bağışçıların ve kar amacı gütmeyen kuruluşların, kripto para birimi bağışları için IRS düzenlemelerine uymak için gerekli, önceden doldurulmuş vergi formlarına sahip olmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

İlgili: Coinbase, 2.2 Milyar Dolarlık Bir Şirketi Satın Alabilir!

Taxbit şirketinin yaptığı araştırmalara göre, kripto kullanıcıları kripto vergi formları oluştururken yılda binlerce dolar harcıyor olabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir