Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Intel, bir sonraki ISSCC’de yeni enerji verimli Bitcoin madenciliği ASIC’i ortaya çıkaracak!

Google News Abone Ol

Raporlar, en büyük bilgisayar işlemcisi üreticilerinden biri olan Intel’in, Şubat 2022’de yaklaşan IEEE Uluslararası Katı Hal Devreleri Konferansı’nda Bonanza Madeni olarak bilinen yeni bir “Ultra Düşük Voltajlı Enerji Verimli Bitcoin Madenciliği ASIC”ini ortaya çıkarmayı planladığını gösteriyor.

Intel, Kasım 2018’de “yüksek performanslı Bitcoin Madenciliği” için benzer fikirleri özetleyen bir patent sundu. Patentte açıklanan süreçlerin ISSCC’de sergilenen ürüne girebileceğinden şüpheleniliyor.

Patente göre, Bonanza Madeni’nin arkasındaki ASIC, hesaplamaları diğer ASIC’ler kadar etkili bir şekilde tamamlarken, tekrarlanan veya gereksiz hesaplamalara olan ihtiyacı ortadan kaldırabilecek. Bu sistemin toplam güç tüketimini yaklaşık %15 oranında azaltması önerilmiştir.

Kripto Madenciliğine Olan Talep İstikrarlı Bir Şekilde Artıyor!

Kripto madenciliği için kullanılan işlemciler, kıtlık ve azalan satışlara maruz kalmalarıyla ünlüdür. Intel, Bitmain gibi şirketlere karşı bir rakip haline gelecekti, önerilen bir Ether ASIC hala serbest bırakılmayı bekliyor ve Nvidia, aynı zamanda birden fazla çip satışlarının düşmesinden etkilenen bir şirket. Sürekli işlemci kıtlığına ve tutarsız üretim maliyetlerine rağmen kripto madenciliğine olan talep istikrarlı bir şekilde artıyor.

Intel’den temsilciler, kripto madenciliği endüstrisine ve yeni çipe girme konusunda kendinden emin görünüyordu ve şu yorumu yaptılar:

“Intel, Intel Laboratuarlarında yapılan yol bulma çalışmalarından başlayarak birkaç yıl boyunca SHA 256 optimize edilmiş ASIC’ler etrafında tasarım çalışması yaptı.”

Yayınlandığı tarihte, Intel’in Bonanza Madeni’ni perakende satış için mi piyasaya süreceği yoksa bunun kesinlikle endüstriyel veya araştırma amaçlı mı olacağı belli değil. Ne olursa olsun, bu potansiyel olarak Intel’i kripto madenciliği endüstrisinde ana rakip haline getirebilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir