BlockhainKriptoKripto HaberleriNedir ?

En İyi Bitcoin, Kripto Para Borsaları

Google News Abone Ol

Kripto paraların her geçen daha fazla konuşulduğu son zamanlarda yatırımcıların tercih edebileceği borsa sayısı da hızla artıyor. Kullancıların bu seçimde dikkat etmesi gereken bazı unsurlar var.
Bunların başında İŞLEM HACMİ geliyor. İşlem hacminin fazla olması sizin satın almak istediğiniz ya da satmak istediğiniz ürün üzerinde hızlıca işlem yapmanızı sağlar. Hacim olmayan borsalarda bu işlemi hızlı yapamayacağınız için anlık zararlara uğramanız da mümkün.
Dikkat edilmesi geren diğer bir husus ise KOMİSYON ORANLARI. Buna gerçek hayatta bankalar üzerinden örnek verebiliriz. Bazı bankaların transfer, işlem ücretleri diğerlerine göre daha yüksek olabiliyor. Borsalarda ise durum çok benzerdir. O yüzden alım satım yaparken yüksek komisyonlar ödemek istemiyorsanız buna da dikkat etmeniz gerekir.
Borsalarda İŞLEM YAPILABİLEN KRİPTO PARA SAYISI da bir diğer önemli nokta. Sadece major koinlerde değil de diğer güvenilir projelerin de listeleniyor olması yatırımcının avantajına bir durum. Sadece bilinen kripto varlıklar üzerinde işlem yapıyor olabilirsiniz fakat bazen gelen yeni güncellemeler ve proje yatırımları ile farklı bir koin almak isterseniz kullandığınız borsada olmadığı için zaman kaybetmenize sebep olabilir. Aynı zamanda çeşitlilik borsanın işlem hacmi ve güvenilirliği için de önemli.
Tabiki GÜVENİLİR olması en önemli unsur. Hangi ülkelerde kullanıma açık, tanınırlığı ve kullanırlığı bu noktada önem arz etmekte.

PEKİ EN GÜVENİLİR VE EN ÇOK KULLANILAN BORSALAR HANGİLERİ?

İlgili Makaleler

1-BINANCE (İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası.)

2-FTX (Kaldıraçlı işlemler noktasında Binance yerine tercih eden çok fazla kullanıcı var.)

3-COINBASE (İşlem hacmine göre en iyi 2. Bitcoin borsası.)

4-KRAKEN

5-OKEX

6-HUOBI

7-BTCTURK

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir