BlockhainKriptoMetaverse HaberleriNFT Haberleri

Emirates artık Bitcoin ile ödeme kabul ediyor!

Google News Abone Ol

Birleşik Arap Emirlikleri yine yaptı yapacağını ve dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Emirates’de ödeme hizmetlerine Bitcoin’i  ekleme kararı aldı.

Emirates Dubai merkezli bir havayolu şirketi ve Birleşik Arap Emirlikler’inin zaten Dubai’yi Bitcoin endüstri merkezi yapmak gibi bir planı mevcut. Emirates Operasyon Direktörü olan Adel Ahmed El-Redha, havayolu şirketlerinde ödeme hizmetlerine Blockhain, Metaverse ve kripto paralar gibi dijital çeşitlilikler getirmeyi planladıklarını duyurdu. Bu sayede müşterilere daha esnek ve hızlı çözüm sunmuş olabileceklerini düşünüyorlar.

Sadece kripto para birimleri değil, Metaverse ve NFT’ de dahil

Emirates Operasyon Direktörü Adel Ahmed El-Redha’ya göre müşterilere hızlı ve esnek çözümlemeler sunabilmek için sadece kripto paralar yeterli değil. Müşteri ihtiyaçlarını gidermek, Emirates şirketi için çok önemli ve bunun için müşteri ihtiyaçlarına uygun uygulamalar geliştirilebilmesi gerekiyor. Metaverse ve NFT ile de bu yüzden ilgililer ve bunun için ayrıca bir personel istihdamı düşündüklerini ve arayış içinde olduklarını da dile getirdi.

El Redha: Metaverse ve NFT ile ilgileniyoruz.

Blockhain’e de ayrıca ilgi duyduklarını dile getiren El-Redha, bu teknolojinin uçak kayıtlarını izleme konusunda kendilerine yardımcı olacağını düşünüyor. El-Redha Birleşik Arap Emirlikleri Devleti’nin kripto para piyasasına ve kripto para birimlerine sıcak yaklaşımı ve dostane bakışı sebebiyle kendilerini şanslı buluyor. Hali hazırda başlanmış olan alt yapı çalışması ve fizibilite konusunda devletin kendilerine olan teşvik ve yardımlarından memnunlar. Başkaca ülkelerden kendilerini daha avantajlı ve şanslı görmekteler.

Bitcoin düşüşlerinin yanı sıra bu tarz kripto dostu yaklaşımlar sergileyen devlet ve şirketlerin olduğunu da görmekteyiz. Düşüşler hali hazırda sürmekte iken El Salvador’un Bitcoin City projesinden sonra Emirates’in Bitcoin ödeme hizmeti projesini herkesi heyecanladırmış durumda.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir