Kripto Haberleri

ELON MUSK’TAN KRİTİK DOGECOIN AÇIKLAMASI

Tesla ile SpaceX CEO’su ve dünyanın en zengin insanı Elon Musk artık Tesla’nın bazı ürünlerinin Dogecoin (DOGE) ile alınabileceğini duyurdu. Açıklama sonrası Dogecoin’deki günlük yükseliş %16’yı aştı.

Google News Abone Ol

Tesla ile SpaceX CEO’su ve dünyanın en zengin insanı Elon Musk artık Tesla’nın bazı ürünlerinin Dogecoin (DOGE) ile alınabileceğini duyurdu. Açıklama sonrası Dogecoin’deki günlük yükseliş %16’yı aştı.

Elon Musk, attığı tweetlerin kripto para piyasasını birçok yönden etkileyebileceğini defalarca kanıtlamıştı. Milyarder bunu bir kez daha kanıtladı. Bu sefer Dogecoin (DOGE) hakkında tweet attı. Musk, “Tesla merch buyable with Dogecoin (Dogecoin ile Tesla ürünü satın alınabilir)” yazdı. Tesla CEO’sunun açıklaması, Dogecoin (DOGE) hayranları arasında büyük spekülasyonlara yol açtı. Dogecoin’in değeri de Musk’ın tweet’inden sonra yaklaşık yüzde 16 arttı. Ayrıca Tesla web sitesinde artık Dogecoin (DOGE) ile ödeme seçeneği bulunuyor. Tesla web sitesine göre Dogecoin; Cyberwhistle, Giga Texas Belt Buckle ve Cyberquad for Kids gibi ürünleri satın almak için kullanılabilir. Şu an Tesla online mağazasında bazı ürünlerin Dogecoin (DOGE) cinsinden fiyatı da yer alıyor.

Aralık ayında Tesla ürünlerinin gelecekte Dogecoin ile alınabileceğini duyurmuştu.

Tesla CEO’su Elon Musk geçtiğimiz ay Tesla şirketinin ödemelerde Dogecoin (DOGE) kabul etmeye hazırlandığını açıklamıştı. Musk Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Tesla bazı malları Doge ile satın alınabilir yapacak ve ne olacağını göreceğiz” demişti. Bu açıklama da Dogecoin (DOGE) üzerinde büyük bir etki yaratmıştı ve Dogecoin (DOGE) yüzde 27 civarında artış göstermişti.

Daha önce de Bitcoin ile ödeme sistemi denenmişti.

Uzun zamandır kripto para ödemesi konusunda çalışmalar yapan Tesla şirketi nihayet son basamağı da çıkmış oldu. Elon Musk geçtiğimiz yıl Bitcoin ile Tesla ödemelerine başlasa da Bitcoin madenciliğinin özellikle küresel ısınmaya olan katkısı nedeniyle bundan vazgeçmişti. Sonrasında Dogecoin (DOGE) ile ödeme için başlayan çalışmalar bu hafta sonuca ulaştı. Tesla şirketinin resmi web sitesinin destek sayfalarında Dogecoin (DOGE) ile ödeme konusunda şartlar belirlenmiş durumda. Artık müşteriler QR kodu tarayarak veya adresi kopyalayarak Tesla’nın Dogecoin (DOGE) cüzdanına gerekli olan miktarı gönderebilecekler.

Ekran Goruntusu 25

25.2 milyar dolarlık piyasa değeri ile en değerli 11. kripto para birimi olan Dogecoin’de bir süre daha Tesla CEO’su Elon Musk’ın aksiyonları sonucu değişimler yaşanacak gibi.

doge tesla 2

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir