Kripto Haberleri

Elon Musk’tan dikkat çeken kripto para açıklaması

Google News Abone Ol

Kripto para dünyasında yakından tanınan ve birçok projenin bir anda patlama yapmasını sağlayan Elon Musk, kısa bir süre önce önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Musk, Dogecoin (DOGE) için fiyatları manipüle ettiği nedeniyle milyarlarca dolarlık bir davayla karşı karşıya kalmıştı. Halen ne sonuçla sonlanacağı bilinmeyen bu dava süreci devam ederken milyarder isimden bu konuda bir açıklama geldi.

‘Kripto paralara yatırım yapın’ demedim!

Katıldığı bir etkinlikte bu konuyla ilgili konuşan Musk, insanlara kripto paralara yatırım yapın demediğini belirtti. Buna ek olarak, “Buna rağmen Tesla ve SpaceX şirketilerimle beraber, ben de nakit varlığımın küçük bir yüzdesiyle Bitcoin yatırımı yaptım” diye sözlerine devam etti.

Milyarder isim Elon Musk geçtiğimiz yıl birçok kripto para projesinin tavan yapmasını sağlamıştı. Daha çok sosyal medyada etkili olan Musk’ın bu paylaşımlarıyla birlikte Dogecoin ve Shiba Inu gibi altcoin projeleri kısa sürelerde yüzlerce kat değer kazandılar. Bu durum da bazı yatırımcıların tepkisini çekti ve bunu sebep göstererek milyarder ismi dava ettiler.

Bloomberg’ten John Micklethwait ile konuşan Musk, bu konuşmasında kendisine yöneltilen iddialarla ilgili şu sözleri sarf etti:

“Ben hiçbir zaman, insanlara ‘Kripto paralara yatırım yapın’ demedim. Buna rağmen SpaceX, Tesla ve benim kişisel olarak Bitcoin varlıklarımız bulunuyor. Elimdeki nakit varlığın küçük bir yüzdesiyle Bitcoin almıştım”

Kripto para dünyasında birçok kişinin yakından tanıdığı bir isim olan Musk’ın Dogecoin’e olan özel ilgisi açıkça biliniyor. Daha önce DOGE ve Bitcoin satın aldığını da duyuran Musk, bu konuyla ilgili şu sözleri kullandı:

“Dogecoin’i desteklediğimi zaten söylemiştim. Bunu yapmaya devam ediyorum”

Kripto paralar dışında Musk’a ABD ekonomisiyle ilgili de çeşitli sorular soruldu. Ülkedeki enflasyon oranlarıyla ilgili bir soruya ise ünlü ismin cevabı şu şekilde:

“Bir noktadan sonra ABD’de resesyon önlenemez hale gelecek. Kısa vadede bir resesyon olma durumu, olmamasından daha büyük ihtimal… Başkanlık seçimlerinde ise kimi destekleyeceğime henüz karar vermedim”

Twitter’ı satın alma süreci ne durumda?

Bildiğiniz üzere Elon Musk, sosyal medya devi Twitter’ı satın alacağını dile getirmişti. Bunun için resmi bir teklif sunan ve teklifi kabul edilen Musk, dev platform için 44 milyar doları gözden çıkardı. Ancak son zamanlarda Twitter’ın satın alınma sürecinde işler karmaşıklaşmış gibi görünüyor.

Twitter’da çok fazla bot olduğunu belirten ve buna karşı çıkan Musk, bu yüzden yönetimden bir açıklama bekliyor. Platformdaki bot sayısının yüzdeliğini isteyen Musk, kendisine ikna edici veriler sunulana kadar bu süreci askıya alacağını açıklamıştı. Konuyla ilgili konuşan milyarder isim, “Hala çözülmemiş bazı problemler var.” dedi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir