Kripto Haberleri

Elon Musk’ın yaptığı bu açıklamayla Dogecoin (DOGE) artışa geçti

Google News Abone Ol

Uzun bir süredir meme token projesi Dogecoin’e olan desteğiyle bilinen Elon Musk, kısa bir süre önce bu tavrını sürdürdüğünü kanıtlayan önemli bir açıklamada bulundu. Sosyal medyada bir paylaşım yapan Musk, bu paylaşımında Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğinin sözünü verdi. Ünlü milyarderin bu sözleri de Dogecoin (DOGE) fiyatının artışa geçmesine neden olmuş durumda.

Musk’ın sözüyle Dogecoin yükselişte

Aslında bu olay bir ilk değil. Bildiğiniz üzere Elon Musk, uzun bir süredir Dogecoin ile paylaşımlar yapmaya ve onu desteklemeye devam ediyor. Özellikle de 2021 yılında DOGE’nin rekorlar kırmasına neden olan açıklamaları birçok yatırımcıyı adeta zengin etmişti. Ancak bu açıklamalar Musk’ın başına aynı zamanda bir dert de açtı. Musk, kısa bir süre önce Dogecoin için yaptığı açıklamaları nedeniyle dava edildi. Ancak bu dava kararı da milyarder ismin köpek temalı kripto para projesine olan hayranlığını bitirmemiş gibi duruyor.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Elon Musk, paylaşımında Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğini açıkladı. Ünlü ismin bu sözleri kısa sürede on binlerce beğeni toplamayı başarırken DOGE fiyatı üzerinde de olumlu bir etki yaratmış görünüyor.

dogecoin elon musk

Son 24 saat, büyük kripto para projelerinde %1 veya 2 civarlarında bir artışla devam ederken Dogecoin rakiplerine fark atmış görünüyor. Elon Musk’ın paylaşım yaptığı ana kadar 0.052 doların da altından işlem gören köpek temalı coin projesinin şu anki değeriyse 0.057 dolar civarı. Paylaşımla birlikte bir anda %6 değer kazanan DOGE için piyasaların bir sonraki hareketiyse merakla bekleniyor.

Beklenmedik bir nedenle bir anda sıçrama yaşayan Dogecoin için şu anda 0.050 seviyeleri halen önemli bir destek. Birkaç gündür yaşanan düşüşlerle neredeyse bu seviyenin altına inen altcoin projesinde ilk dirençse 0.060 dolar noktasında. Yaşanan bu ani olumlu haberin bu direnci kırmasına ise zor gözüyle bakılıyor. Bu yüzden de paylaşımın getirdiği olumlu etkinin sönmesiyle DOGE için tekrardan düşüş trendi ağır basabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir