BlockhainKriptoKripto Haberleri

Elon Musk’ın Web3 Eleştirilerine Jack Dorsey’den Cevap!

Google News Abone Ol

2021 yılında kripto gündeminde tartışmasız en çok konuşulan isimlerden biri Elon Musk’tı.
Elon Musk, eleştiri oklarını WEB3 tarafına çevirdi. Facebook’un çatı şirketinin adını Meta olarak değiştirmesinin ardından “metaverse” ile “Web 3” terimleri bir anda internet ve kripto para evrenlerinin en çok konuşulan konuları haline gelmişti.

Elon Musk ise geçtiğimiz hafta ilk olarak Web3 için “Web 3 sanki b*k gibi bir şey…” yorumunu yapmış, dün ise Bill Gates’in 1995 yılındaki internet hakkında yaptığı bir konuşmayı Twitter’da alıntılayarak, “Şimdiki zamanın bile tahmin edemiyorken, gelecek nasıl olacak? Biraz pazarlama kelimesi gibi gözüküyor” diyerek paylaştı.

 

3ED2FC8C 2717 43CB A7C9 2A238B6A31D3

“Web 3’ü gören var mı? Ben bulamıyorum”

yazan Musk’a, geçtiğimiz günlerde Twitter CEO’luğundan ayrılan ve Square şirketinin de adını Block olarak değiştiren Jack Dorsey de yanıt verdi.

Dorsey, “A ile Z arasında bir yerde” yorumunu yaparak Web 3’ün aslında tek bir noktada görülemeyeceğini imâ etti. Musk da Dorsey’e cevap vererek, “M gibi bir şey olabilir” yazdı.
2C0F881A B981 4427 97DC 21BB704E690E

Dorsey de eleştirdi: Neyin içine dahil olduğunuzu bilin!

Öte yandan Musk’a cevap veren Dorsey’nin de Web3 konusunda ciddi şüpheleri olduğu görülüyor. Block CEO’su, kişisel Twitter hesabından Musk’tan kısa süre önnce attığı tweet’te,

“Siz Web3’e sahip olmuyorsunuz. Sermaye şirketleri ve likidite havuzları oluyor. Bu şekilde, onları teşvik eden şeylerin dışına çıkamaz. Sadece farklı bir adı olan ve en sonunda yine merkezi olan bir yer olacak. Neyin içine girdiğinizi bilin…”

Dorsey ayrıca kendisine “İnsanların moralini bozuyorsun” diye tepki gösteren bir takipçisine de, “Bir tweet ile moraller bozulacaksa işimiz zor. Eleştiri her zaman yardımcı olur.” dedi.

İkilinin Twitter’daki diyaloğu binlerce beğeni alırken eleştirilerin de hedefi oldu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir