Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Elon Musk’dan Doge’ye destek !

Google News Abone Ol

Space X ve Tesla‘nın kurucusu olarak tanıdığımız ünlü girişimci Elon Musk , kripto para piyasalarına olan ilgisini attığı tweetler ile gösteriyor. Musk twitter üzerinden genellikle Dogecoin’e destek açıklamaları yapıyor. 

Her zamanki gibi yine bir Doge destek tweet’i attı.

Dogecoin halkın parası

Elon Musk dün twitter üzerinden Dogecoin‘in yaratıcısına destek tweet’i attı. Musk Dogecoin’i halkın parası olarak adlandırıyor ve bu memecoin’e uygulanabilir bir para birimi anlamı yüklüyor.  Mememcoin’e desteğini açıklayan Musk aynı zamanda Bitcoin’i de iyi bir ikame para birimi olarak görmediğini vurguluyor. Musk’a göre, Bitcoin enflasyonist bir para birimi.

Dogecoin’in yaratıcıları Jakcson palmer ve Billy Markus, eşler arası bir kripto para birimi üretmek istemişlerdi. Bu sayede daha geniş bir demografiye ulaşabileceklerdi. Elon Musk’a Dogecoin’de bu potansiyeli görüyor ve henüz hakettiği değeri göremediğini savunuyor. Musk’a göre kader ironiyi seviyor ve Bitcoin ile dalga geçmek için kurulan Dogecoin’in gerçek bir para birimi olup Bitcoin’in yerine geçecek.

Dogecoin fiyatları arttı

Her Elon Musk Doge destek tweet’i sonrası olduğu gibi bu destek yanıtından sonra da Dogecoin fiyatları artış gösterdi. Günlük bazda bir yükseliş yaşayan Dogecoin, yüzde 25 oranında bir yükseliş yaşayarak  0.074 dolardan, 0.0942 dolara yükselmiştir. Dogecoin 12.3 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip. Bu günlerde 0.0932 dolardan el değiştirdiği ifade edilebilir.

Bugün 30 bin dolara yükselerek yeşil tahtada işlem gören Bitcoin’in ardından Doge’de de artış yaşanması piyasaları hareketlendirecek gibi gözüküyor. Kısa süreli bir artış sonucu tekrar düşüş yaşayan Dogecoin şuan 0.088 dolardan işlem görmektedir.

Billy Markus’a yanıt tweet’i

Elon Musk’ın destek tweet’i Dogecoin’in kurucusu Billy Markus’un tweetine yanıt olarak orta çıkmıştır. Billy bu tweet’inde Doge’yi aptalca olduğu için sevdiğinden söz ederken, Musk’da Doge’nin dünyada geçerli bir para birimi olması halinde bunun  en eğlenceli sonuç olacağından söz ediyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir