Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEkonomi BülteniEkonomik TakvimKriptoKripto Haberleri

ELON MUSK TWITTER’I ELEŞTİRDİ

Tesla ve Spacex CEO'su Elon Musk, Twitter'ı mühendislik kaynaklarını, NFT profil resmi hizmeti sağlamak için kullanmakla eleştirdi. Musk, "Kripto dolandırıcıları her ileti dizisinde bir spambot blok partisi verirken, Twitter bu BS için mühendislik kaynaklarını harcıyor" dedi.

Google News Abone Ol

Elon Musk, Twitter’ın Mühendislik Kaynaklarını Nasıl Kullandığını Eleştiriyor

Tesla CEO’su Elon Musk, Cuma günü Twitter’ı yeni NFT profil resmi hizmetiyle ilgili olarak eleştirdi. Musk, “Bu can sıkıcı” diye yazdı. “Kripto dolandırıcıları her ileti dizisinde bir spambot blok partisi düzenlerken Twitter mühendislik kaynaklarını bu BS için harcıyor!?” dedi.

twitter nft profil fotografi ozelligi ios yayinlandi 1642755953

Twitter Geçtiğimiz Hafta NFT’lerle İlgili Önemli Bir Adım Atmıştı

Twitter, kullanıcıların profil resmi olarak bir NFT ayarlamasına izin vermek için Perşembe günü NFT profil resmi hizmetini başlattı. NFT profil resimleri özel altıgen şeklinde görüntüleniyor. Şirket, “Şu anda Twitter, yalnızca Ethereum blok zincirinde basılmış statik görüntü NFT’lerini (JPEG, PNG) destekliyor” dedi.

Harsh Criticism of Twitters NFT Feature from Elon Musk 788x400 1

Elon Musk’ın Tweet’ine Çok Sayıda Olumlu ve Olumsuz Yorum Geldi

Musk’ın tweeti çok sayıda yorum aldı. Bazıları Tesla CEO’su ile Twitter’ın kaynaklarını daha iyi kullanması gerektiği konusunda hemfikirdi ve platformdaki kripto dolandırıcılarına ve spam botlarına karşı önlem alma gereğini vurguladı.

Eski bir Google pazarlama müdürü olan Adam Singer, tweet atarak Musk ile aynı fikirde olduğunu belirtti. “Elon bu konuda haklı. Twitter’ın ürün ekibinin, kullanıcı deneyimi için gerçekten neyin önemli olduğu konusunda daha iyi bir önceliklendirmeye ihtiyacı var.”

Musk’ın Açıklamalarına Karşı Çıkan İnsan Sayısı Da Bir Hayli Fazla Oldu

Bununla birlikte, Musk’ın bu açıklamalarına karşı çıkan bazı gruplar, özellikle meme kripto para birimi dogecoin’i (DOGE) işaret ederek Tesla’nın mühendislik kaynaklarını kripto para biriminde kullandığı için Musk’ın tutarsız davrandığını belirterek Musk’a saldırdı.

Biri Musk’a “Bazı insanlar kripto para birimi konusunda aynı şekilde hissediyor” dedi. Bir diğeri, “Tesla, kripto BS’de de kaynakları boşa harcıyor” yazdı. Bir başka kullanıcı, “Tesla’nın Doge’yi tanıtması can sıkıcı değil mi?” dedi. Başka bir kullanıcının yaptığı eleştiri ise tam yerindeydi: “Elon Musk, şirketi ve DOGE ile aynı şeyi yaparken Twitter’ın NFT entegrasyonuna kaynak harcamasını eleştirdiği için bu kadar büyük tepkiyle karşılaştı.”

gettyimages 1299388491

Elon Musk Şirketi Tesla Aracılığıyla Bazı Kripto Para Birimlerinin Gidişatına Yön Vermişti

Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, geçen yılın başlarında ürün satın alımlarında Bitcoin’i kabul etmişti ancak çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin ile ödeme yöntemi durdurulmuştu.

Ayrıca Tesla Şirketi 14 Ocak’ta tekrardan bazı ürünler için Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladı. Elon Musk ve şirketinin yaptığı bu hamleler Musk’ın eleştirileriyle örtüşmüyor. Elon Musk inovatif ve gelecekte şirketine aşırı derecede kazandıracak olan hamleleri sadece kendisi yapmak istiyor. Ancak şu an açıklamaları herhangi bir duruma etki edecek gibi görünmüyor.

Ek olarak Tesla’nın bazı ürünler için Dogecoin ile ödeme kabul etmeye başlamasıyla ilgili haberimize de alttaki linkten ulaşabilirsiniz:

ELON MUSK’TAN KRİTİK DOGECOIN AÇIKLAMASI

 

Ayrıca Dogecoin Nedir adlı haberimize de aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Dogecoin Nedir? Güncel Dogecoin Analizi

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir