Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriBlockhainKriptoKripto HaberleriMetaverse Haberleri

Elon Musk, Neuralink’in uzun vadede metaverse’den daha iyi olduğunu düşünüyor!

Google News Abone Ol

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, “moda” sözcükler ve pazarlama taktikleri olarak kullanılma şartlarını reddettiği için metaverse ve Web 3.0 ekosistemlerine hiçbir destek göstermedi.

Metaverse ve sanal gerçeklik (VR) hakkında konuşan Musk, sanal dünyada yaşamak için fiziksel dünyayı terk etmek zorunda kalacağı bir gelecek görmediğini söyledi. Kişisel bir deneyim paylaşarak, VR kulaklıkların video oyunları oynarken hareket hastalığını tetikleme eğiliminde olduğunu ekledi:

“Uzun vadede, sofistike bir Neuralink sizi tamamen sanal gerçekliğe sokabilir. Sanırım metaverse evreninde kaybolmaktan çok uzağız, bu kelime kulağa biraz herkesin diline dolanmış klişe bir sözcük gibi geliyor.”

Musk, öncelikle bilgisayarlar aracılığıyla fiziksel yetenekleri geri yüklemek ve geliştirmek için insanlara beyin implantları yerleştirmeyi amaçlayan bir nöroteknoloji şirketi olan Neuralink’i kurdu.

“Şu anda zorlayıcı bir metaverse durumu göremiyorum veya Web 3, gerçeklikten daha fazla pazarlama taktiği gibi geliyor. Anlamadım, belki anlarım ama henüz anlamadım.”

Musk ayrıca insanların VR başlıklarından hiç ayrılmak istemeden dolaşmayı tercih etmeyeceklerini de vurguladı. Büyürken televizyona çok yakın oturmamak konusunda uyarıldığını da hatırladı:

“Görmeni mahvetmeyecek mi? Şimdi sanki tam gözümüzün önünde, yüzümüzde televizyon varmış gibi olacak. Yani, şaşırıyorum. Bu senin sağlığın için iyi bir şey mi?”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir