Haftalık Bülten

Elon Musk Elindeki Kripto Paraları Satıyor mu? Kripto Paralarda Yön Ne Tarafa?

Kripto paralara olan yakınlığıyla bilinen ve 2021 yılında attığı tweet'lerle topluluğun en çok konuştuğu isimlerden biri olan Elon Musk, elindeki Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin'i satmayacağını açıkladı.

Google News Abone Ol

Elon Musk’tan Açıklama

Dünyanın en zengin insanı, Tesla ve SpaceX’in CEO’su  Elon Musk, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin kripto paralarına sahip olduğunu ve bunları satmayı planlamadığını tweetledi.

Musk, öelon nümüzdeki birkaç yıldaki olası enflasyon oranı hakkındaki düşünceleri hakkında Twitter’da bir soru yayınlamıştı. MicroStrategy Inc.’in CEO’su (CEO) ve önde gelen bir Bitcoin boğası olan Michael Saylor, tweet’ine şu yanıtı verdi:

“USD tüketici enflasyonu tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın devam edecek ve varlık enflasyonu tüketici enflasyonunun iki katı oranında çalışacak. Daha zayıf para birimleri çökecek ve sermayenin nakit, borç ve değer stoklarından bitcoin gibi kıt mülklere kaçışı yoğunlaşacak.”

Buna Musk, “Bu sonuca varacağınız tamamen tahmin edilemez değil” diye yanıt verdi.

“Genel bir ilke olarak, bu başlıktan tavsiye arayanlar için, iyi ürünler yaptığını düşündüğünüz şirketlerde bir ev veya hisse senedi gibi fiziksel şeylere sahip olmak, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda dolardan daha iyidir.

Elon Musk, Bitcoin, Ethereum veya Dogecoine hala sahibim ve satmayacağım” dedi.

nnn

Tweet Sonrası Durum

En büyük kripto para birimleri arasında olan Ethereum ve Dogecoin fiyatları da son bir saatte yükseldi.

İlginizi Çekebilir: 1 Milyon Dolarlık NFT 1 Centten Az Fiyata Satıldı!

Musk, kripto para birimleriyle ilgili sosyal medya paylaşımlarıyla tanınıyor. Geçen Mayıs ayında, 2013’te şaka olarak yaratılan ve kendi kendini ‘Dogefather’ olarak ilan ettiği bir token olan Dogecoin’i satmayacağını söyledi. Geçen yıl, milyarder Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e sahip olduğunu da açıklamıştı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir