Kripto Haberleri

Elon Musk, Dogecoin uzay macerası hakkında konuştu

Google News Abone Ol

Dogecoin’e olan yakın desteği ile tanınan Elon Musk, geçtiğimiz yıl yatırımcılara ve kripto para dünyasına önemli bir söz vermişti. Bu söz kapsamında tamamen DOGE ile finanse edilecek bir uzay macerası düzenlenecek. Konuyla ilgili son olarak da Elon Musk ve projede ortak olan taraflardan bir açıklama geldi. Bu açıklamaya göre, projenin halen gündemde olduğu ve çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.

Dogecoin uzaya gidiyor

Adı neredeyse Dogecoin (DOGE) ile özdeşleşmiş olan milyarder isim geçtiğimiz yıl Dogecoin’in uzaya gideceğini açıklamıştı. O günlerde DOGE fiyatının bir anda sıçrama yapmasına neden olan bu açıklamalar yine bugün de benzer bir etkiyi gösterdi. Yeni açıklamaların gelmesiyle birlikte popüler meme token projesinin fiyatında %4’lük bir artış yaşanmış durumda.

Sahibi olduğu SpaceX şirketi ile 2022 yılında Dogecoin’i uzaya göndereceğini açıklayan Musk, bu haberle yatırımcıları büyük bir beklentiye sokmuş durumda. Ayrıca, bu proje için Unizen, ZenX Labs ve Geometric Energy Corporation ile bir ortaklık kurulduğu açıklandı.

Adının “DOGE-1 Mission to the Moon” olarak belirlendiği Dogecoin uzay macerasında belirli süreçlerin devam ettiği duyuruldu. Bununla birlikte projede gecikmelerin olduğu doğrulanırken, konu hakkında deneyimli bir isim olan Michael Sheetz tarafından bazı açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalarda Sheetz, görevin bu yıl içerisinde gerçekleştirilmesi beklediğini belirtiyor.

Sheetz tarafından yapılan açıklamaları destekleyici nitelikte benzer açıklamalar da projede yer alan şirketlerden Geometric Energy Corporation’ın (GEC) CEO’su olan Sam Reid tarafından geldi. Reid’in konu hakkındaki sözleriyse şu şekilde:

“Doge-1’in spacex’in falcon 9’u ile araç paylaşımı olarak göründüğü doğrulandı. Ancak, Intuitive Machines’in IM-1 aya iniş aracı, birincil yük ve fırlatma zamanlamasını kontrol ediyor. Bu nedenle de proje gecikiyor. ”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir